Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jak jsem pochválil kolegu aneb o jedné špatné zvyklosti starší generace

"Ten barák je fakt nádhernej!" popisoval jsem své starší kolegyni rodinný dům jednoho renomovaného brněnského architekta.
"A dokonce jsem jeho autorovi napsal, že se mi ten dům líbí natolik, že bych v něm i rád bydlel," vygradoval jsem svoje nadšené vyprávění.
"No to ale nemůžeš! To budou všichni považovat za provokaci! Na to není naše generace zvyklá, aby někdo někoho z kolegů chválil," zchladila mé nadšení kolegyně rázně. Zarazilo mě to. Všiml jsem si tohoto jevu, ale považoval jsem to spíše za vlastnosti jedinců, nikoli za zvyklost celé generace. Ale nedalo se už jinak, dopis byl odeslán. A tak jsem jenom čekal, co se bude dít. Kolegyně měla ovšem pravdu. Nedělo se vůbec nic. Uznávaný architekt se mi nikdy ani slůvkem o mé pochvale nezmínil a mírně nekolegiálně se mne snažil vyšachovat z první zakázky, o kterou jsme oba usilovali.
Od té doby sleduji pečlivě  pochvalné maily, které nám čas od času přijdou z našich www stránek. Zvláště pečlivě pak zkoumám, kdo jsou jejich autoři. Výsledek mého pátrání je velmi povzbuzující. Prakticky ve všech případech se jedná o studenty, nebo absolventy těsně po dokončení školy. Všem odpovídáme, a s některými jsme se i setkali.
Zdá se tedy, že mladší generace tuto zvyklost starších kolegů vůbec nezná.  A já jim ji v žádném případě prozradit nehodlám. Raději se tvářím, že o ní sám nevím. A pochvalné dopisy píšu dál.
Autor: Antonín Novák, 01.11.06 19:50
Návštěvnost: 7950 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Chvalim Karel 13.01.07 14:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.