Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava vyhlásila architektonickou soutěž na nový bytový dům

Ostrava - Ostrava vyhlásila první architektonickou soutěž letošního roku. Městští radní v úterý rozhodli o vyhlášení veřejné zakázky na autora soutěžního návrhu na novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupcova v centru města. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Podle podmínek soutěže by cena domu, který bude budovat centrální městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, neměla přesáhnout 120 milionů korun bez DPH. Počítá se zhruba se 40 nájemními byty, především s velikostí 1+KK a 2+KK, ale i s několika třípokojovými byty. Dům bude stát v místě nynějšího parkoviště a kolektoru.

"Slibujeme si od toho, že se ta proluka zastaví architektonicky hodnotnou stavbou. Připomínám, že jde o významnou lokalitu na místě bývalé středověké městské brány, kudy se vstupovalo do města," uvedl Macura. Podle něj sice bude investorem obvod, který ale město požádal o výpomoc při organizací architektonické soutěže.

Autoři by měli městu své návrhy předložit do 7. března, nejpozději v dubnu by pak soutěž měla být vyhodnocena. Návrh může podat neomezený počet zájemců. Do soutěže se mohou přihlásit také případní zahraniční účastníci. Na výsledek architektonické soutěže naváže zakázka na vypracování projektové dokumentace, jejíž cena by neměla přesáhnout šest milionů korun bez DPH. Město by v místě preferovalo dům s dvoupodlažním podzemním parkováním, v němž budou vyhrazeny i plochy pro komerční účely.

Podle Macury by ve městě v horizontu čtyř až pěti let mohlo vzniknout téměř 200 nájemních bytů. Kromě tohoto projektu se chystá výstavba také v blízkosti Ostravského muzea, kde má vzniknout téměř 90 bytů. Dalších 26 bytů by mělo být v chystané Rezidenci Janáčkova nedaleko někdejších městských jatek a město chce rekonstruovat pro bydlení dva měšťanské domy v ulicích Střelniční 8 a Husova 7. I v obou těchto lokalitách by mělo přibýt po desítce městských bytů.

"Jedním z cílů současného vedení města je oživení historického centra města a to nejde bez posílení toho rezidenčního prvku. Registrujeme skutečně zvýšený zájem o bydlení v centru a chceme tento trend podpořit, jak město, tak i městský obvod," uvedl primátor.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 10.01.18 15:50
Návštěvnost: 387 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.