Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Chebské muzeum plánuje rekonstrukci statku v Milíkově

Milíkov - Chebské muzeum plánuje rekonstrukci a zpřístupnění historického statku v Milíkově. Využít na to chce dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Úpravy a nová expozice má stát 24,4 milionu korun, sdělila dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková. Na statku jsou už v běhu přípravné práce.

Hrázděný statek v Milíkově, jehož nejstarší části pocházejí z konce 18. století, koupil v roce 2008 Karlovarský kraj. Díky péči předešlého soukromého majitele se dochoval v podobě ukazující původní účel statku jako samostatné hospodářské jednotky přes změny, kterými prošly usedlosti po druhé světové válce až po fenomén chalupaření.

Cílem plánované rekonstrukce je využití potenciálu chebského statku k pořádání vzdělávacích a kulturních akcí pro veřejnost a zřízení naučné etnografické expozice v původních prostorách historického objektu. Expozice má seznámit návštěvníky s dějinami statku, s typologií hrázděných staveb na Chebsku, s každodenním životem na statku, s drobnou řemeslnou a domáckou výrobou i specifiky chebského folklóru.

Klíčovou položku nové expozice tvoří restaurování, konzervování a řemeslná oprava 84 exponátů, z nichž 70 pochází z mobiliáře statku, zbylých 14 předmětů bude vybráno z dalších sbírek Muzea Cheb.
Autor: ČTK, 03.01.18 13:50
Návštěvnost: 390 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.