Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zemřel Bruce Brooks Pfeiffer

Scottsdale - V neděli 31. prosince zemřel americký architekt a znalec díla Franka Lloyda Wrighta Bruce Brooks Pfeiffer (87). Většinu svého života pracoval jako správce archivu v Nadaci Franka Lloyda Wrighta. Je autorem a spoluautorem více jak padesáti publikací o FLW a jeho architektuře.

Devatenáctiletý Bruce nastoupil jako učeň do Wrightem založené školy architektury v rámci Taliesin Fellowship. V roce 1956 odešel do Paříže, kde studoval architekturu na École Nationale Superiéure des Beaux-Arts. Po Wrightově smrti v roce 1959 se stal ředitelem Archivu nadace FLW a začal katalogizovat pozůstalost čítající tisíce výkresů, kreseb, rukopisů, dopisů a dalších dokumentů. Prostřednictvím tohoto bádání se stal dokonalým znalcem Wrightova architektonického odkazu. Jeho neocenitelná pomoc při zpřístupňování archivních materiálů napomohla práci mnoha lidí v oblasti památkové péče a uměnovědného výzkumu.

Kromě shromažďování a třídění obrazových materiálů se zabýval také Wrightovým teoretickým dílem. Výsledkem jeho kritické práce je mimo jiné vydání pěti svazků Frank Lloyd Wright: Collected Writings (1992). Dílem, kterým vyvrcholila Pfeifferova dokumentační práce, je soubor tří masivních knih Frank Lloyd Wright: The Complete Works (vydal Taschen v roce 2009). Posledním Pfeifferovou knihou je Život Olgivanny Lloyd Wright (ORO Editions, 2017).

Pfeifferovo úmrtí je hlubokou ztrátou pro komunitu obdivovatelů Wrightova odkazu, který pomáhal po dlouhá léta celosvětově šířit.
Autor: Jan Kratochvíl, 02.01.18 21:00
Návštěvnost: 541 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.