Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Novoroční ohňostroj otevřel zrekonstruované náměstí v Novém Boru

Nový Bor - Novoročním ohňostrojem otevřeli dnes v Novém Boru na Českolipsku zrekonstruované náměstí Míru. Do centra města přilákala oslava stovky lidí. Akce byla první na náměstí po dokončení rekonstrukce, centrum města ale zcela hotové není. Zatím se ho podařilo otevřít částečně, radnice vyjednává o předběžném užívání náměstí. Zcela hotovo by mělo být ve druhé polovině března, řekl ČTK novoborský starosta Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj).

Oslavu s ohňostrojem uspořádala radnice už počtvrté na Nový rok. "Děláme to z toho důvodu, aby mohly přijít rodiny s dětmi, aby se lidé tady v Novém Boru mohli setkat a popřát si Nový rok," řekl starosta. Za samotný ohňostroj zaplatilo podle něj město 30.000 korun. Ohňostroj v Novém Boru ale nebyl dnes v Libereckém kraji jediný. Podobný program připravily pro obyvatele měst třeba radnice v Turnově nebo v nedaleké České Lípě.

Nový Bor je se svými 12.000 obyvateli pátým největším městem v Libereckém kraji. Na revitalizaci historického jádra se tam pracuje už několik let. V předchozích etapách změnil podobu parčík před radnicí, Kalinova ulice nebo lokalita před takzvanými Lužickými domky. Rekonstrukce náměstí v Novém Boru byla poslední etapou obnovy historického centra města. Radnici přijde na 24,6 milionu korun a bude zhruba o čtyři miliony levnější, než původně projektanti předpokládali.

Náměstí zatím podle Dvořáka chybí umělecký prvek, který bude na místo osazen v březnu. Plastiku připomínající otevřenou sklářskou rotační formu navrhly pro město pražské architektky Gabriela Králová a Lucie Chroustová. "Také ještě chybí plnohodnotné osvětlení, historizující. Monopolní dodavatel ta světla, která jsou v ostatní části náměstí, teprve vyrábí a nestačil je dodat v termínu. Proto nemůže být ještě uzavřená celá kolaudace," vysvětlil důvody průtahů starosta města. Po kolaudaci náměstí bude podle Dvořáka parkování na ploše zpoplatněno. Dosud bylo zdarma.
Autor: ČTK, 02.01.18 10:00
Návštěvnost: 526 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.