Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
LOGIN  (permanent)
User:
Password:
Lost password?
New user registration
archiweb
NOVY fullbanner
SEARCH   in      
Most a Chomutov požádají o dotaci na zbourání prázdných domů

Most - Most a Chomutov požádají o státní dotaci na zbourání prázdných domů. Mostecká radnice chce nechat srovnat se zemí blok 31, který před dvěma lety odkoupila, chomutovská neobývaný objekt v Riegrově ulici, který dřív sloužil jako ubytovna a kancelářské prostory. Obě města už dříve využila dotaci na likvidaci chátrajících budov ve vyloučených oblastech.

Objekt 31 v ulici J. V. Sládka mezi sportovní halou a gymnáziem je v havarijním stavu, byla z něj odmontována všechna zařízení. Opuštěný dům je v sousedství sociálně vyloučené lokality Stovky. Město blok 31 spolu s dalšími dvěma v roce 1993 prodalo a roce 2015 vykoupilo zpět za 12 milionů korun.

Náklady na demolici magistrát odhaduje na 6,45 milionu korun. Cenu by mohla snížit veřejná soutěž. Dotace od ministerstva pro místní rozvoj může pokrýt až 80 procent celkových výdajů. Náměstek primátora Marek Hrvol (Severočeši) uvedl, že blok 31 nezapadal do urbanistické koncepce prostoru, proto ho město zlikviduje, naopak z bloku 34 a 35 vzniknou bytové jednotky.

Plocha po demolici domu bude zatravněna, podle podmínek dotaci město nesmí pozemek po dobu deseti let od ukončení akce prodat. Původně chtěla radnice na ploše vytvořit parkoviště pro obyvatele této lokality. Ukázalo se ale, že v místě je dostatek parkovacích stání. Blok 34 už vlastní Mostecká bytová, plánuje ho opravit, blok 35 bude Mostecká bytová, vlastněná městem, od radnice odkupovat a taktéž ho zrekonstruuje.

Chomutov chce státní dotaci využít na zbourání objektu v Riegrově ulici. Dům je neobývaný řadu let, podle mluvčího radnice Tomáše Brandy v něm dříve byla ubytovna pro matky s dětmi a kancelářské prostory. Pokud město peníze od státu získá, mohlo by se bourat v druhé polovině příštího roku. Dům nahradí zeleň. "Jedná se o vstupní prostor do území, které by mělo být revitalizováno na nábřeží F. J. Gerstnera," řekl ČTK Branda.

Chomutov už využil dotaci na zbourání bývalého hotelu u Kamencového jezera, Most zase na demolici dvou paneláků na sídlišti Chanov.

Nevyužít dotaci se rozhodlo Ústí nad Labem, které letos koupilo zdevastované objekty v ulici Na Nivách. Překážkou pro podání žádosti bylo podle vedení radnice to, že by pozemky po domech musely zůstat dalších deset let zelenou plochou. Náklady na zbourání všech staveb v ulici se odhadují na 100 milionů korun.
Author: ČTK, 28.12.17 10:40
Attendance: 577 readers
Share: 
Send link to this page by email
Your name Your e-mail address
Message
Addresses  (comma separated)
Comments
Subject Author Date
absurdistan ja 11.01.18 12:57
show all comments add comment
Job find
Actuals
Event calendar
arrow
January 2018
arrow
Daily news
e-SHOP
BLOG - last articles
Last comments
BLOG - last comments
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
All materials shown on this web site are subjected to copyright (No.121/2000 Sb.). Any publication or distribution of the content is forbidden without a written consent of the provider.
archiweb.cz uses news agency reports of ČTK, which stipulates all copyright. Any publication or distribution of the content from ČTK sources is forbidden without a written consent of ČTK.