Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary připraví harmonogram soutěže na Vřídelní kolonádu

Karlovy Vary - Vedení Karlových Varů připraví harmonogram přípravy architek- tonické soutěže na Vřídelní kolonádu. Má být alternativou pro případ, že v lednu by lidé v obecním referendu nerozhodli o stavbě repliky kolonády z konce 19. století. Zpracování harmonogramu si vyžádali zastupitelé města.

Podle primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (KOA) by časový přehled přípravy mezinárodní architektonické soutěže město stejně připravovalo.

"Pokud z jakéhokoli důvodu výsledek referenda nebude platný nebo závazný, tak máme samozřejmě scénář nastaven tak, abychom se dobrali doporučení, které vychází z připravené dokumentace, a to je příprava mezinárodní architektonické soutěže," řekl ČTK Kulhánek. Připomněl, že podle odhadů by se soutěž nepřipravovala měsíce, ale spíš roky.

V lednu, souběžně s volbami prezidenta, mají obyvatelé Karlových Varů rozhodnout, zda chtějí, aby dnešní kolonádu ze 70. let minulého století nahradila replika litinové kolonády podle návrhu architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera.

Ačkoli iniciátoři referenda uvádějí odhadované náklady na stavbu repliky asi na 250 milionů korun, podle odhadů města by náklady včetně nutného zásahu do podzemí kolonády, kde prýští Vřídlo, byly několikanásobně vyšší.
Autor: ČTK, 27.12.17 14:05
Návštěvnost: 542 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jak město bere referendum vážně Ing. Václav Benedikt 31.12.17 09:52
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.