Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Trutnov chce předělat pěší zónu, vyhlásil architektonickou soutěž

Trutnov - Radnice jednatřicetitisícového Trutnova chce přestavět hlavní pěší zónu ve městě v Horské ulici. Na novou podobu ulice město vypsalo architektonickou soutěž. Uzávěrka pro zaslání návrhů je 12. dubna 2018. Náklady na přestavbu ulice radnice zatím odhadla na 30 milionů korun. Přesnější vyčíslení by měla znát po vyhodnocení architektonické soutěže. ČTK to dnes řekl starosta Ivan Adamec (ODS).

Horská ulice by měla být revitalizována v téměř 300 metrů dlouhém úseku od historického Krakonošova náměstí po náměstí Republiky. Architekti mají navrhnout i novou podobu Svatojanského náměstí, přes jehož okraj Horská ulice vede. "Návrh by se měl stát koncepčním podkladem pro budoucí změny. Měl by prostorově, kompozičně, architektonicky i výtvarně zdůraznit propojení historického Krakonošova náměstí a nového náměstí Republiky," uvedl Adamec.

Nová podoba Horské ulice by měla zvýhodnit chodce. Architekti by měli odstranit místa, kde se chodci dostávají do kolize s vozy zásobování a jinou dopravou. "Pěší zóna by neměla plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační," uvedl starosta.

Vítězné návrhy architektů budou honorovány za první až třetí místo 180.000 korunami, 100.000 korunami a 70.000 korunami. Po vyhodnocení architektonické soutěže bude moci město zadat zpracování projektové dokumentace a následně přistoupit k soutěži na dodavatele stavby.

Současnou hlavní investiční akcí města je stavba střediska volného času pro děti a mládež v lokalitě Na Nivách za 197 milionů korun. Středisko vznikne do konce roku 2018 rekonstrukcí a dostavbou zastaralého objektu sportovního areálu.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 24.11.17 18:10
Návštěvnost: 424 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.