Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před 50 lety byla otevřena televizní věž Ostankino v Moskvě

foto: Wikimedia Commons, Игорь С
Moskva/Praha - Televizní věž v Ostankinu v Moskvě, která byla otevřena před 50 lety, 5. listopadu 1967, byla pýchou komunistického režimu a symbolem modernizace tehdejšího Sovětského svazu. Otevřena byla u příležitosti 50. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, stavba ale pokračovala až do prosince 1968, kdy byla věž otevřena pro veřejnost. Ostankino, do roku 1975 nejvyšší stavba světa, je dnes s 540 metry stále nejvyšší stavbou Evropy.


Základy pro výstavbu "ostankinské jehly", jak je věž přezdívána, se začaly budovat již v roce 1960. O rok později však vláda stavbu zastavila, protože se množily obavy, že základy tak vysokou věž neunesou. Práce byly obnoveny v roce 1963 pod vedením Nikolaje Nikitina. Po dokončení začaly z věže vysílat čtyři televizní a tři rozhlasové kanály. Věž spravuje státní Ruská televizní a rozhlasová síť (RTRS).

V roce 2000 postihla věž tragédie, když ve výšce 475 metrů vypukl požár, který si vyžádal tři oběti a dominantu Moskvy značně poškodil. Ve věži hořelo i v roce 2013, kdy muselo být evakuováno 1200 lidí.
Autor: ČTK, 04.11.17 20:10
Návštěvnost: 1007 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.