Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
November Talks : Jacob van Rijs

Sérii přednášek November Talks na Fakultě architektury ČVUT zahajuje Jacob van Rijs, zakladatel a hlavní architekt MVRDV, v pondělí 6. listopadu 2017 v 18:30 hodin v přednáškovém sále Gočár.

Podtitulem letošních November Talks jsou "connection" a v průběhu 4 listopadových pondělků představíme velká jména evropské architektury: Jacoba van Rijse, Keese Christiaansena, Rainera Mahlamäki a íránskou architektku Farshid Moussavi.

"Hledali jsme mezi řečníky, kteří v rámci tohoto přednáškového cyklu již vystoupili na jiných školách. Co je spojuje? Pracují v mezinárodních souvislostech, řada z nich učí na zahraničních školách. Propojení česká architektura potřebuje jak sůl," vysvětluje prof. Zdeněk Zavřel, proděkan pro zahraniční vztahy FA ČVUT.

Prof. Jacob van Rijs Ir. FRIBA je holandský architekt a urbanista. Spolu s Winy Maasem a Nathalie de Vries založil v roce 1993 architektonický atelier MVRDV. Jacob van Rijs studoval architekturu na universitě v Delftu (1984–1990). Jako hostující profesor působil na významných školách architektury (Berlage Institute Amsterdam, TU Berlin, Tokyo Institute of Technology a další). Jeho práce a rotterdamské kanceláře MVRDV byla oceněna mezinárodními cenami a je publikována po celém světě včetně monografických publikací. ww.mvrdv.nl

Cyklus je součástí série “November Talks” (Listopadové promluvy), který 12. rokem organizuje nadace Sto-Stiftung na šesti předních evropských školách architektury. Na FA ČVUT se koná třetím rokem.

Přednášky se budou konat vždy v pondělí od 18:30 hodin, ve dnech 6., 13. a 20. listopadu 2017 v přednáškové síni Gočár, Fakulta architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Cyklus uzavře 27. listopadu přednáška Farshid Moussavi v Betlémské kapli, Betlémské nám. 255/4, Praha 1 – Staré Město. Vstup na přednášky je volný, bezbariérový.

Více informací >
Zdroj: FA ČVUT, Praha
Vložil: Tisková zpráva, 06.11.17 08:20
Návštěvnost: 534 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.