Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovarští zastupitelé odmítli referendum o Vřídelní kolonádě

Karlovy Vary - Karlovarští zastupitelé odmítli znění referenda o stavbě repliky Vřídelní kolonády z konce 19. století, která by nahradila funkcionalistickou železobetonovou kolonádu ze 70. let minulého století. Znění otázky podle zastupitelů nebylo jednoznačné a mohlo by dostat město do rozporu se zákonem. O referendu zřejmě rozhodne soud.

V textu návrhu referenda je totiž vedle souhlasu se záměrem postavit repliku kolonády podle stavitelů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera také věta požadující ukončení oprav havarijního stavu současné kolonády. Tato část je problematická a zastupitelé ji označili jako nepřípustnou.

"Z toho důvodu, že na ni nejde jednoznačně odpovědět, ale zejména proto, že část, která hovoří o zastavení oprav na Vřídelní kolonádě, staví město do nezákonné pozice. Je to citlivé území pod dozorem mnoha právních norem," uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA).

Podle zákona se nyní mohou organizátoři referenda obrátit na soud, který by měl do 30 dnů rozhodnout, jestli je otázka přípustná, a městu vyhlášení referenda případně nařídit. Organizátoři podle jednoho z nich, Oty Řezanky touto cestou půjdou. Referendum by se tak mohlo konat ve stejném termínu jako prezidentské volby. Město vyjde na zhruba milion korun.

"Neznám Karlovaráka, který by nechtěl vyměnit to, co je tam teď postaveno. Ale abych mohl říct ano, chci tam něco jiného, musím vědět řadu věcí. Jestli je tam možné něco postavit, kolik to bude stát a jaké to bude mít dopady pro rozvoj města,"
argumentoval například zastupitel Pavel Žemlička (KOA).

I když se zastupitelé vesměs shodli na tom, že získat přes 4000 podpisů pod žádost o referendum je v Karlových Varech úctyhodné a referendum by podpořili, znění otázky je znejistilo. Vedení města by spíše dalo přednost architektonické soutěži, která by řešila celou lokalitu okolo Vřídla. Návrat k litinové kolonádě z 19. století by mohl být jedním z návrhů.

Podle Řezanky je ale 80 procent lidí v Karlových Varech pro obnovu staré kolonády, 20 procent je pro obnovu současné a nikdo, kdo by chtěl novou stavbu nebo soutěž.
Autor: ČTK, 31.10.17 18:45
Návštěvnost: 699 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.