Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh podzim 2017 : Menos é Mais + Aristide Antonas
Architektura z jiné perspektivy
Ve čtvrtek 2. listopadu 2017 v 19:30 hodin se pražském CAMP (Centrum architektury a městského plánování) Vyšehradská 51 uskuteční další díl přednáškového cyklu Jiná perspektiva, v němž vystoupí portugalské studio Menos é Mais a jeho zakladatelka Cristina Guedes. Přednášku doplní řecký architekt a myslitel Aristide Antonas s Eleni Axioti. Večer s architekty se uskuteční v CAMP a oba pozvaní se budou věnovat otázce veřejného prostoru.
Přednáška bude v angličtině bez tlumočení. Vstup zdarma, kapacita sálu je však omezena. Rezervace možná zde.

Architektka Cristina Guedes bude hovořit o principu navrhování a pragmatické reakci na konkrétní kontext. Představí práci svého studia, které založila společně s Francisco Vieira de Campos v roce 1994 v Portu. Od té doby získali řadu ocenění, mimo jiné se v roce 2015 dostali do finále ceny Miese Van der Rohe a v roce 2016 do finále Mezinárodní ceny RIBA. Ateliér mnohdy pracuje na projektech s nedostatečnými finančními prostředky, a proto při své tvorbě klade důraz na bohatství skryté v citovém angažování uživatelů jejich staveb.

Práce Aristida Antonase se pohybuje na pomezí filozofie, umění, literatury a architektury. Vydal několik novel, divadelních her a esejí. Jeho umělecká a architektonická díla se objevila mimo jiné na přehlídce Documeta 14, na Bienále designu v Istanbulu, na Bienále v Benátkách či v Sao Paul. Do Prahy přijede tento řecký architekt se svojí spolupracovnicí Eleni Axioti. Na přednášce, které dali poetický název Protokoly pro postele a stoly, se pokusí odpovědět na otázku, zda prostor domácnosti vymezuje novou oblast veřejné sféry. Aristide Antonas představuje současnou experimentální architekturu.

pořádá: Kruh z. s.
pod záštitou: České komory architektů
projekt podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury, Státní fond kultury, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Portugalské centrum v Praze, Velvyslanectví Řecké republiky, Praha 1
hlavní partner: FORBO FLOORING
partneři: SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., mmcité1 a. s., PREFA Auluminiumprodukte s.r.o., SOMFY spol. s r.o.
mediální partneři: Aktualne.cz, ArtMap, Architect+, archiweb.cz, Časopis Stavba, ERA21,www.EARCH.cz, informuji, INTRO, Material Times, Radio 1, Radio Wave, Regina DAB Praha

Více informací >
Zdroj: o.s. Kruh
Vložil: Tisková zpráva, 01.11.17 21:00
Návštěvnost: 526 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.