Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Pardubice schválily opravu letního stadionu

Pardubice - Vedení Pardubic dnes rozhodnutím zastupitelů získalo mandát pokračovat v přípravě modernizace letního stadionu a úpravě okolní lokality zhruba za půl miliardy korun. Letos v září byli přitom zastupitelé proti tomu. Primátor Martin Charvát (ANO) ale dostal za úkol hledat dotační zdroje, zatím město deklarovalo zaplacení investice z úvěru. Má zajistit i oponentní posudek, který by případně navrhl zlevnění projektu.

Architekt Milan Košař (Pardubáci) do usnesení prosadil, aby část území v ulici U Stadionu zůstala v takzvané rezervě, protože území je cenné a město hned nemusí navrhovat jeho využití. Mohl by se najít investor, který by tam například postavil koncertní halu. Proti umístění sportoviště uprostřed města vystoupil architekt Aleš Klose (Pardubáci).

"Stadion by měl být na jiném místě. Děláme z Pardubic zbytečně maloměsto. Nejcennější plochy se zabírají parkovacími místy. Mám z toho hodně špatný pocit,"
uvedl.

Pardubice si přejí opravit stadion z roku 1931, východní tribuna s Branou borců je kulturní památkou. Sportoviště projektoval architekt Karel Řepa a Ferdinand Potůček. Město rozdělilo investici na dvě etapy, v první fázi opraví letní stadion a výrazně zvýší počet diváckých míst. Zařízení má mít parametry pro pořádání první fotbalové ligy.

První etapa by se měla uskutečnit v letech 2019 až 2020, následovat bude vybudování dalšího zázemí pro sportovce, parkovací místa, osvětlení a úpravy nábřeží Labe. V reakci na kritiku, že místo si žádá víc parkovacích míst, primátor upřesnil, že radnice bude ještě chtít zhruba za 150 milionů korun stavět parkovací dům. Hotový by měl být v době dokončení celého projektu.

"Další parkovací místa ale stahují dopravu do města. Musíme určit vyšší cenovou hladinu za parkování, abychom lidi motivovali, aby na akce přijeli veřejnou dopravou,"
dodal Charvát.
Autor: ČTK, 23.10.17 21:20
Návštěvnost: 644 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.