Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
DPP chystá opravu vozovny Hloubětín a kolejí dalších dvou vozoven

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) chystá kvůli závadám střechy kompletní rekonstrukci vozovny v Hloubětíně. Také připravuje opravy takzvaných podpor kolejí ve vozovnách Žižkov a Strašnice. Všechny opravy by se měly uskutečnit v letech 2018 až 2021. ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková.

Jako první začne oprava podpor na Žižkově, která vyjde na 100 milionů korun. Náklady oprav ve Strašnicích mají být 150 milionů a cena rekonstrukce hloubětínské vozovny ještě není známa.

Opravu vozovny v Hloubětíně má DPP naplánovánu na roky 2019 až 2021. Střechu budovy tvoří železobetonové monolitické skořepiny, které nejde vyměnit. A novou konstrukci střechy nelze osadit na nynější budovu, proto bude demolována a podnik postaví novou.

V době rekonstrukce musí DPP tramvaje umístit na nová stání. "Bude dočasně zřízena náhradní vozovna na nekrytém kolejišti v areálu Ústředních dílen Dopravního podniku v Hostivaři," uvedla mluvčí.

Opravy podpor kolejí si vyžádal provoz tramvají Škoda 14T a Škoda 15T ForCity. "Nové nízkopodlažní tramvaje mají jiným způsobem rozloženy podvozky a při jejich stání těsně za sebou ve vozovně dochází k odlišnému působení sil na kolejiště, než u starších typů," uvedla Řehková. Úpravy již DPP provedl v části vozovny Motol a kompletně ve vozovnách Pankrác, Vokovice a Kobylisy.

Rekonstrukce podpor bude spojena s opravami kolejiště, na Žižkově se bude opravovat 17 kolejí a ve Strašnicích 20 kolejí. Na Žižkově se bude opravovat v příštím roce a ve Strašnicích v roce 2019.

DPP využívá sedm vozoven, a to Hloubětín, Kobylisy, Motol, Pankrác, Strašnice, Vokovice a Žižkov. Podle výroční zprávy za rok 2016 DPP vlastní 826 vozů.
Autor: ČTK, 23.10.17 12:45
Návštěvnost: 925 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
výjimečná stavba raval 24.10.17 15:24
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.