Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Praze začíná výstava o slavné brněnské vile Tugendhat

Praha - Historii, náročnou obnovu i současnost funkcionalistické vily Tugendhat v Brně přibližuje putovní výstava, která dnes začíná v Praze. Koná se ve Studijním a dokumentačním centru Norbertov ve Střešovicích, které zřídilo Muzeum hlavního města Prahy. Potrvá do 28. ledna a bude přístupná vždy v úterý, čtvrtek a o víkendech od 10:00 do 18:00.

Výstava nazvaná Vila Tugendhat 1928-2013 ukazuje pohnuté dějiny unikátního domu od jeho vzniku přes nedávnou rekonstrukci po současný stav a provoz. Informační panely dokumentující jednotlivé časové úseky doplňují velkoformátové fotografie, které dokreslují atmosféru vily Tugendhat pomocí detailů designového nábytku, materiálů a ikonicky známých částí domu, jako je chromové opláštění sloupu v interiéru nebo průhled pásovým oknem do zahrady vily. Součástí expozice je také model domu v měřítku jedna ku 50.

Výstavu, která vznikla v roce 2012, připravilo Studijní a dokumentační centrum vily Tugendhat Muzea města Brna, jež vilu spravuje. Dosud ji viděli lidé na 25 místech v Česku i zahraničí.

Vilu Tugendhat zapsanou dnes na seznamu světového dědictví UNESCO navrhl v roce 1928 Ludwig Mies van der Rohe pro Gretu a Fritze Tugendhatovy. Je unikátní svou konstrukcí, prostorovým uspořádáním, vybavením interiéru, technickým zázemím i začleněním do přírody. Poprvé v dějinách architektury byla při stavbě soukromého domu užita ocelová nosná konstrukce.

V letech 2010 až 2012 prošla rekonstrukcí, jejímž záměrem bylo stav domu co nejvíce přiblížit původnímu řešení. Od března 2012 je vila opět přístupná veřejnosti a ročně ji navštíví na 30.000 lidí.
Autor: ČTK, 12.10.17 07:45
Návštěvnost: 482 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.