Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Praha 3 má studii úprav Olšanského náměstí

Praha - Olšanské náměstí v Praze 3 by se mohlo dočkat úprav. Městská část nechala zpracovat studii proveditelnosti úprav Táboritské a Ondříčkovy ulice, která počítá se zpřehledněním dopravy, výměnou povrchů chodníků či výsadbou zeleně. Studii městská část předala Technické správě komunikací (TSK), která připraví dokumentaci pro územní řízení. Akce by měla být spojena s opravami sousedního úseku ulic Táboritská a Seifertova, kterou Praha 3 chce stihnout do konce roku 2020.

Zatím není jasné, kolik by úpravy stály. Podle Zdeňka Fikara z odboru územního rozvoje Prahy 3 by nicméně opravy ulic měl financovat magistrát a rekonstrukci úseku tramvajové trati pražský dopravní podnik. Do studie byly zaneseny požadavky dopravního podniku, správců komunikací a Institutu plánování a rozvoje, dodal Fikar.

"Praha 3 by se podle mě měla zavázat ke spolufinancování těchto akcí - je to efektivní nástroj, jak tlačit k realizaci. Bez toho hrozí, že věc zapadne v široké agendě stavebních akcí TSK nebo v šuplíku,"
uvedl zastupitel Ondřej Rut (Zelení/Žižkov (nejen) sobě).

Podle Ruta se úprava prostoru dlouho odkládá, i když je potřebná kvůli nebezpečnosti. "Řešený prostor je v měřítku Prahy na předních místech žebříčku míst s nejvyšším počtem dopravních nehod za účasti chodců," upozornil.
Autor: ČTK, 10.10.17 08:25
Návštěvnost: 1161 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.