Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Krkonošské muzeum Vrchlabí zavřelo brány, čeká jej přestavba

Vrchlabí - Krkonošské muzeum v bývalém augustiniánském klášteře ve Vrchlabí dnes mohli lidé navštívit naposledy. Objekt čeká několikaletá rozsáhlá rekonstrukce. Od 3. října byl vstup do obou expozic Kámen a život a Člověk a hory zdarma. "Zájem byl mimořádný. Včetně návštěv škol se k nám od úterý přišlo podívat přes 1500 lidí," řekla dnes ČTK pracovnice muzea Iva Studecká.

Hlavní muzejní expozice Kámen a život byla instalována v sedmnácti sálech kláštera v roce 1984. Na svou dobu působila velmi nadčasově a moderně. Za 34 let ji navštívilo přes milion lidí. Expozice Člověk a hory byla k vidění v ambitu kláštera od roku 1995. Muzeum pečuje o více než 32.000 sbírkových předmětů.

Klášter patří Krkonošskému národnímu parku, který hodlá areál do konce roku 2021 nákladem asi 140 milionů korun opravit a přebudovat na návštěvnické centrum Krkonošského národního parku. Správa parku chce na stavbu získat dotaci z fondů EU, řekl ČTK mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Chystané návštěvnické centrum by mělo poskytnout co nejsrozumitelnější formou informace o minulosti a současnosti Krkonoš a motivovat lidi k objevování hor a jejich ochraně. Mělo by převzít i roli tradičního muzea.

Nová interaktivní expozice by měla být příběhem přírody a lidí v horách. Expozice bude mít několik úrovní a bude jen na návštěvníkovi, do jaké hloubky hodlá nabídnuté informace prostudovat. "Informačně by měla být expozice tak bohatá, aby se návštěvník vracel a strávil v návštěvnickém centru třeba i několik dní," řekl Drahný.

Kromě nové expozice muzeum nabídne i možnosti k pořádání koncertů, festivalů, divadel, přednášek pod širým nebem. V plánech je vybudování nového vstupu do objektu, badatelny či kavárny.

Kromě muzea ve vrchlabském klášteře Správa KRNAP ve Vrchlabí ještě provozuje muzejní expozici ve čtyřech historických domcích na náměstí Míru. Další muzea má KRNAP v Jilemnici, Pasekách nad Jizerou a v Harrachově.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 09.10.17 08:10
Návštěvnost: 611 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.