Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Bohumíně končí přestavba lokality v centu města

Bohumín - V centru Bohumína na Karvinsku finišuje osmiměsíční rozsáhlá přestavba veřejného prostranství na sídlišti mezi Poděbradovou a Alešovou ulicí u pěší zóny. Díky modernizaci bude mít lokalita nejen nové chodníky a dětská hřiště, ale také parkovací místa. Za proměnu město zaplatí téměř 11 milionů korun, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová.

"Před dvěma lety se celkové opravy a nové fasády dočkaly zdejší věžové domy, teď jsme se konečně po letech dlouhých projekčních příprav mohli pustit i do rekonstrukce veřejných ploch. Přes tři roky nám trvalo, než jsme se dohodli s vlastníky sítí na jejich přeložkách a vypořádali se i s připomínkami soukromých vlastníků. Bez toho by se celá přestavba nemohla uskutečnit,"
připomněl starosta Petr Vícha (ČSSD). Staré asfaltové chodníky nahradila nová zámková dlažba a v místech vyšlapaných stezek vznikly chodníky zcela nové. Ve vnitrobloku přibyla i dvě dětská hřiště pro menší i větší děti.

"Na hřiště jsme nechali nainstalovat i takové prvky, které v Bohumíně ještě nemáme. Specialitou je například dvojhoupačka se zabezpečeným sedátkem pro miminka nebo malé pískoviště s uzavíratelným krytem. V okolí hřišť přibylo také deset laviček," doplnila Adriana Dudás z odboru rozvoje a investic. Přestavba usnadní i parkování, protože v místě vznikla dvě parkoviště s kapacitou pro 40 automobilů. "Stavební práce finišují. Hotova už jsou i tři stanoviště pro kontejnery, dvě z nich jsou zastřešená. Vysázeny jsou také nové stromy a lokalita dostala nové veřejné osvětlení s úspornými ledkovými světly. Už zbývá jen vyasfaltovat parkoviště a přístupové cesty k domům a parkovacím místům, dodělat terénní úpravy, vysadit trávu a nainstalovat k věžovým domům plošiny pro vozíčkáře, aby se bez problémů dostali do domů," řekla Dudás. Vše má být hotovo do konce října.

Další regeneraci veřejného prostranství dokončují dělníci v bohumínské části Skřečoň v Mládežnické a Dělnické ulici. Vzniknou tam nová parkovací místa i dětské hřiště. Obměna čeká chodníky i osvětlení. Za regeneraci, která potrvá také do konce října, zaplatí město 3,8 milionu korun.
Autor: ČTK, 08.10.17 10:10
Návštěvnost: 549 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.