Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nově otevřené kolínské terasy hodnotí veřejnost kladněKolín - Desítky let nepřístupné terasy městského společenského domu v Kolíně se po rekonstrukci otevřely v září pro veřejnost. Lidé si jejich novou podobu chválí, řekl dnes ČTK kolínský starosta Vít Rakušan (STAN). Podle něj měl projekt smysl a může být jedním ze znaků Kolína. Náklady na rekonstrukci se pohybovaly kolem tří milionů korun, 600.000 korunami na něj přispěla kolínská automobilka TPCA.


"Ohlasy, které se ke mně dostaly, byly opravdu jenom kladné. Ale je to prostor, který mladou generaci překvapil, protože mladá generace mnohdy ani nevěděla, že tam existuje. Starší generace, tak tam vzbudil nějaký sentiment a myslím si, že i dobrý pocit z toho, že toto je skutečně změna k lepšímu,"
řekl Rakušan.

Opravy teras začaly loni v říjnu. Po jejich zbourání zůstala jen konstrukce, kterou stavbaři opravili a na ní vybudovali nové terasy. Prostor dostal nové dláždění a místo starých bazénků vznikly květinové záhony. Doplnily je lavičky a osvětlení.

Zrekonstruované terasy budou podle Rakušana místem k odpočinku s výhledem na řeku, přilehlá restaurace umístila na terasy venkovní posezení, v části teras pod balkonky je veřejná pracovna s wifi a přívodem elektřiny.

Jedenatřicetitisícový Kolín letos hospodaří s více než miliardou korun. Mezi největší investice patří oprava autobusového nádraží za zhruba 60 milionů korun a rekonstrukce chrámu sv. Bartoloměje a jeho okolí za zhruba 70 milionů korun.
Autor: ČTK, 07.10.17 08:35
Návštěvnost: 840 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.