Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vítěz Kaplického stipendia jede na stáž k architektům do Londýna

Praha - Třetím držitelem stipendia pro mladé architekty, které nese jméno slavného tvůrce Jana Kaplického, se dnes v Praze stal Miroslav Strnad z VUT v Brně. V následujících měsících se vydá získat zkušenosti do Londýna na tříměsíční stáž do architektonického studia Allies and Morrison. Zakladatel studia architekt Robert Allies byl členem poroty, která o udělení ceny v programu Kaplicky Internship rozhodovala. Před vyhlášením výsledků v centru DOX měl dnes přednášku.

V porotě zasedli také ředitel Design Musea v Londýně Deyan Sudjic, architekt a historik architektury Zdeněk Lukeš, architekt a vysokoškolský pedagog Michal Kohout a čestná členka poroty Eliška Kaplicky Fuchsová.

"Začínající architekti mají díky programu Kaplicky Internship příležitost vyzkoušet si práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů. Tato zkušenost a zajímavé kontakty, které během stáže získají, jsou při startu kariéry velkou výhodou," uvedl k programu Václav Pecha, ředitel nadace Bakala Foundation, která program organizuje spolu s Design Museem a Nadačním fondem Kaplicky Centre. Loňský vítěz absolvoval stáž ve studiu Zaha Hadid Architects a v prvním ročníku bylo oceněním působení v ateliéru architektky Evy Jiřičné.

"V průběhu tří měsíců bude mít stipendista možnost podílet se na několika projektech různého měřítka, ať už se bude jednat o navrhování urbanistického plánu či detailní řešení interiéru," řekl k pobytu letošního vítěze ve svém studiu Allies.

Čerstvý absolvent Fakulty stavební na Vysokém učení technickém v Brně zaujal porotu návrhem duchovního centra tvořeného kostelem, multifunkčním sálem, farou a kavárnou pro sídlištní čtvrť Líšeň v Brně.

"Zaujalo nás, že přemýšlel nad objektem na mnoha úrovních. Ať už to byl vztah k okolní krajině a sídlištní zástavbě, funkčnost anebo hra s horizontální pravoúhlou linií komunitního centra v přízemí v kontrastu k vertikální organické křivce budovy kostela," komentuje návrh Allies.

Vítěz Kaplicky Internship je vybírán v rámci soutěže architektonických prací na volné téma, kterých se mohou účastnit studenti posledních ročníků architektonických a stavebních fakult vybraných vysokých škol. Allies and Morrison jsou jedním z výrazných ateliérů, které se nyní velkou měrou podílejí na utváření architektonické tváře Londýna. Mezi významné projekty Allies and Morrison patří například urbanistický plán komplexu pro letní olympijské hry 2012 v Londýně a přestavba rozsáhlé londýnské čtvrti King's Cross.
Autor: ČTK, 06.10.17 08:15
Návštěvnost: 954 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.