Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Studie modernizace železničního uzlu v Brně bude hotová v úterý

Brno - Dlouho očekávaná studie proveditelnosti modernizace brněnského železničního uzlu bude podle aktuálních informací hotová příští týden v úterý. Poté, co Sudop Brno předá studii Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), se budou kontrolovat všechny náležitosti a případně odstraňovat nedostatky. Podle mluvčí SŽDC Kateřiny Šubové to zabere dva až tři týdny a poté bude možné ji oficiálně prohlásit za hotovou. Studie však neřekne, zda modernizovat uzel s nádražím v centru či s odsunutým nádražím, pouze ukáže klady a zápory variant, které rozebírá velmi podrobně.

Několikrát se odsouval termín dokončení, protože se doplňovaly další dílčí studie. Z železniční studie se tak stal komplexní dokument, který řeší například i návaznost městské dopravy a regionálních autobusových spojů, úsporu či prodloužení přestupních časů. SŽDC předpokládá, že jej bude prezentovat v první polovině listopadu.

Studie se připravuje od roku 2015. Původně se předpokládalo, že by mohla být hotová loni na podzim, ještě před krajskými volbami, s nimiž se současně konalo referendum o budoucí poloze nádraží. Drtivá většina voličů chce ponechat nádraží v centru, avšak nepřišlo jich dost na to, aby byl výsledek závazný.

O přesunu nádraží se v Brně hovoří již několik desetiletí a aktuálně jsou ve hře dvě varianty. Nádražím v centru se označuje varianta jeho posunutí zhruba 300 metrů směrem k Malé Americe, u kterého by zůstal de facto zachovaný současný systém MHD. Odsunuté nádraží by stálo na místě dnešního dolního nádraží, které je zhruba kilometr jižně od současného a vyžadovalo by podstatné změny v MHD a stavbu nových tratí tramvají i trolejbusů. U obou nádraží se počítá s budoucím zaústěním vysokorychlostních tratí.

SŽDC předpokládá, že rekonstrukce se posune do takového termínu, že už nebude možné ji platit z evropských peněz současného programovacího období.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 05.10.17 16:05
Návštěvnost: 1275 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Faktická poznámka Skála P. 12.10.17 11:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.