Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Opravy bazénu v boleslavské sokolovně by mohly začít příští rok

Mladá Boleslav - Opravy nevyužívaného bazénu v sokolovně v Mladé Boleslavi by mohly začít příští rok. Rozpočet na rekonstrukci bazénu činí zhruba 25 milionů korun, město navíc bude platit spolku Sokol za využívání bazénu nájemné. O výši nájmu jedná město se Sokolem již zhruba rok, až nyní se obě strany dohodly na měsíčním nájmu 20.000 korun. ČTK to řekl mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati (ODS).

Výši nájmu ještě musí schválit rada a zastupitelstvo. "Jsem velmi rád, že jednání sokolů je již vstřícné. Věřím tomu, že to bude ku prospěchu obou stran. My tam zařídíme bazén, který bude fungovat hlavně jako výukový bazén pro školy a v některých hodinách jako klidový bazén pro seniory, eventuálně pro další smluvní partnery. Sokol naopak bude mít zase opravenou budovu, která je v historické části města," řekl Nwelati.

Sokol původně požadoval nájemné 65.000 korun, na lednovém zasedání zastupitelstva ale tento návrh zastupitelé odmítli a nabídli 20.000 korun. Za peníze z nájemného chce Sokol následně platit opravy celé budovy.

Bazén bude určen především pro výuku a seniory, rodiny s dětmi budou moci nadále využívat městský bazén na Štěpánce, který je vybaven klouzačkami a tobogány. Při rekonstrukci by měl v budově vzniknout i výtah, aby byl bazén seniorům dobře dostupný.

Práce na bazénu by podle Nwelatiho mohly začít příští rok. Projektovou přípravu již má město zpracovanou, po schválení výše nájmu tak přijde na řadu vyřizování stavebního povolení.

V Mladé Boleslavi jsou dva kryté plavecké bazény a jedno koupaliště. Bazén na okraji lesoparku Štěpánka se otevřel v dubnu 2015. Bazén v suterénu mladoboleslavské sokolovny je starý 40 let, nyní se nepoužívá.
Zdroj: Jaroslav Beneš
Vložil: ČTK, 04.10.17 19:15
Návštěvnost: 517 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.