Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeňský kraj začne vyhlašovat soutěž o Památku kraje

Plzeň - Plzeňský kraj začne oceňovat památky. Radní dnes rozhodli o vyhlášení soutěže, která ve dvou kategoriích a v hlasování odborníků i veřejnosti ocení nově opravené památky. Cílem je zejména ocenění a podpora vlastníků, kteří o památky pečují. Kraj chce motivovat další majitele. Soutěž by rovněž měla přispět k popularizaci kulturního dědictví kraje, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek pro památkovou péči Martin Baxa (ODS).

Do soutěže budou nemovité kulturní památky nominovat obce s rozšířenou působností a plzeňské pracoviště Národního památkového ústavu. Nárok na ocenění a odměnu 25.000 korun budou mít jen památky, jejichž obnova či etapa obnovy v daný rok skončila. Soutěžit se bude v kategorii stavby a v kategorii drobná architektura a sochy. V obou kategoriích bude vyhlášen vítěz podle odborné poroty i podle hlasování veřejnosti. Celkem bude nominováno nejvýše 32 památek bez ohledu na to, zda je jejich vlastníkem soukromá osoba, firma či obec.

"My s novou koalicí a s lepšími rozpočtovými možnostmi jsme na letošní rok dramaticky zvýšili finanční prostředky na obnovu památek," řekl Baxa. Kraj letos rozděluje ve dvou dotačních programech na opravy památek, drobných staveb v krajině a na stavby v památkových rezervacích rekordních 26,5 milionu korun. Je to zhruba dvojnásobek loňských dotací a dosud nejvyšší částka. Další čtyři miliony korun se kraj rozhodl přispět národním kulturním či jinak významným památkám, které dostaly dotace EU na rozsáhlé opravy. Jsou to katedrála v Plzni, jezuitský kostel v Klatovech, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Plasích a klášter Chotěšov.
Autor: ČTK, 02.10.17 20:05
Návštěvnost: 434 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.