Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary chystají opravu Sadové i Mlýnské kolonády

Karlovy Vary - Karlovy Vary začnou s opravou dalších dvou kolonád, Mlýnské a Sadové. Zatímco u Sadové kolonády jsou odhadované náklady okolo milionu korun, oprava Mlýnské přijde na několik milionů, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Jiří Klsák (KOA).

"Kromě toho, že pravidelně opravujeme Tržní kolonádu a pracuje se na Vřídelní kolonádě, chystáme i rekonstrukci Sadové kolonády a vložení větších finančních prostředků do Mlýnské kolonády, která je nejcennější kolonádou. Vzhledem k tomu, z jakého je materiálu, si vždy vyžádá větší náklady," uvedl Klsák.

Kamenná Mlýnská kolonáda bylo postavena podle návrhu architekta Josefa Zítka v letech 1871 až 1881. Kolonáda kryje pět karlovarských pramenů a je ozdobena 12 alegorickými sochami, které představují jednotlivé měsíce roku.

U menší Sadové kolonády chce město zejména opravit poškozené sloupy, zábradlí, sochy, ozdobné konzole. Vedle toho práce na Mlýnské kolonádě budou rozsáhlejší a rekonstrukce by se měla týkat i dlouho zanedbávaného Zítkova pavilonu v první patře kolonády.

Projekty oprav obou kolonád se ale teprve připravují a náklady tak vzejdou až z nich. Město chce na jejich financování využít dotace z Integrovaného plánu rozvoje území Karlovy Vary.
Autor: ČTK, 01.10.17 07:50
Návštěvnost: 535 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.