Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Babiččině údolí opravili mlýnský náhon, dál opravují vantroky

foto: https://www.zamek-ratiborice.cz/

Ratibořice - Národní památkový ústav v Babiččině údolí v Ratibořicích zahájil zkušební provoz opraveného mlýnského náhonu mezi Starým bělidlem a mlýnem. Oprava náhonu trvala půl roku. Stavbaři náhon vyčistili, opravili mostky přes něj a stavidla a napravili škody, které na náhonu udělala povodeň v roce 2013. ČTK to dnes řekl kastelán ratibořického zámku Ivan Češka.


Opravou náhonu, který vede vodu z řeky Úpy ke mlýnu a vodnímu mandlu, stavební ruch v údolí nekončí. Stavbaři a tesaři nyní pokračují v obnově vantroků, tedy dřevěných koryt přivádějících vodu na mlýnská kola. Nová budou i všechna tři vodní kola, dvě u mlýna a jedno u mandlu. Všechny dřevěné prvky tesaři dělají z dubu.

Investice do náhonu, vantroků a vodních kol činí 8,5 milionu korun s DPH. "Pokud bude přát počasí, mohlo by být vše hotové do konce roku," řekl Češka.

Kvůli stavebním pracím v Babiččině údolí se letos na Staré bělidlo vydalo méně turistů než v minulých letech. Pokles je podle kastelána v tisících lidí. Nyní již není pohyb turistů v údolí nijak omezen. Vedle Starého bělidla, mlýna a mandlu turisté navštěvují i zámek v Ratibořicích s přilehlým parkem. Do Ratibořic a na Staré bělidlo zasadila děj své knihy Babička spisovatelka Božena Němcová.
Autor: ČTK, 29.09.17 19:00
Návštěvnost: 580 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.