Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Liberecký kraj má výjimečně hned dvě Památky roku 2016Liberec - Liberecký kraj má výjimečně hned dvě Památky roku 2016. Porota ocenila obnovu Doleního mlýna v Bradlecké Lhotě na Semilsku a také rekonstrukci zámku Svijany na Liberecku. Zabodovaly svou výjimečností, řekla dnes ČTK krajská radní pro památkovou péči Květa Vinklátová (Starostové pro Liberecký kraj). Titul a finanční odměnu 50.000 korun převezmou zástupci obou památek na Svatováclavských slavnostech ve čtvrtek ve Svijanech.


Titulem Památka Libereckého kraje oceňuje hejtmanství úspěšné projekty obnovy budov nebo staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. "Komise rozhodla mimořádně pro ocenění dvou památek. A to z toho důvodu, že se zcela výjimečně podařilo zrekonstruovat tak rozsáhlý objekt, jako je zámek ve Svijanech. Členové komise chtěli zároveň ocenit i rekonstrukci menší památky, tu zastupuje právě Dolení mlýn," řekla Vinklátová.

Obě památky jsou podle radní jen těžko srovnatelné. U zámku Svijany se jedná o nákladnou rekonstrukci a rehabilitaci rozsáhlého objektu, kdy se podařilo památku zpřístupnit veřejnosti včetně imobilních návštěvníků. "Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě opravuje jeho majitel postupně už přes deset let vlastníma rukama," doplnila. Snahou vlastníka je podle Vinklátové vrátit se k původnímu využití mlýna, který pak chce majitel také ukázat veřejnosti.

Oceněné památky podle Vinklátové přispívají k oživení okolního prostředí a podpoře cestovního ruchu v místě. "Liberecký kraj si váží vlastníků památek, kteří přistupují k obnově zodpovědně. Naši památkáři jsou majitelům k dispozici a intenzivně s nimi spolupracují. Obnovu památek každoročně podporujeme prostřednictvím dotačního fondu kraje," dodala Vinklátová.
Autor: ČTK, 26.09.17 18:10
Návštěvnost: 690 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.