Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jihlava prověří místo pro možnou stavbu nového zimního stadionu

Jihlava - Jihlava uvolní 900.000 korun na prověření místa u silnice na Pelhřimov pro zvažovanou multifunkční sportovní arénu. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města. O stavbě s náklady kolem 750.000 milionů korun ale město dosud nerozhodlo, nemá na ni ani peníze. Další možnou variantu zlepšení zázemí pro hokej ve městě, jíž je rekonstrukce zastaralého Horáckého zimního stadionu v centru, podle primátora Rudolfa Chloupka (ČSSD) trochu ztížil letošní postup jihlavské Dukly do hokejové extraligy.

"Protože se v České republice nenajde zimní stadion, na kterém by mohla extraligu odehrát a zůstala Duklou Jihlava," řekl primátor. Proto se podle něj radnice zabývá tím, jak to udělat, aby Dukla mohla hrát a aby ve městě mohla vzniknout nová hala. Pozemek směrem na Pelhřimov je podle Chloupka důležitý a bude dobré ho prověřit, i kdyby tam sportovní hala nevznikla.

Směrem na Pelhřimov město prověří možnost stavby haly v sousedství připravovaného obchodního centra Aventin. Záložní plocha pro sportovní halu je podle náměstka primátora Radka Popelky (ANO) v Handlových Dvorech na jiném okraji Jihlavy.

Zastupitel za opoziční ODS David Beke považuje průzkumy v takovém rozsahu za zbytečné, pokud nepadlo rozhodnutí o stavbě haly. Podle něj by teď stačila orientační analýza s náklady do 100.000 korun.

Jeho stranický kolega Vladimír Hink navrhl převést výše zmíněných 900.000 korun do rezervy města a používat je na případné opravy a provoz starého stadionu. "Většina z nás asi tuší, že nový zimní stadion, bohužel, nebudeme moci vystavět z těch důvodů, že finanční náklady, a hlavně provozní, by byly tak vysoké, že si to město s 50.000 obyvateli nemůže dovolit," řekl.

Podle primátora by ale Jihlava měla být připravena pro případ, že by na sportovní halu bylo možné čerpat dotace. Podotkl, že určité přísliby už zazněly od kraje i od vlády. "Nicméně jsou to zatím jenom přísliby," řekl.

Pro uvolnění 900.000 korun na průzkum lokality směrem na Pelhřimov po hodinové debatě zvedlo ruku 24 zastupitelů. Proti bylo pět členů zastupitelstva a stejný počet se hlasování zdržel. Nezbytné úpravy pro extraligu už letos město na Horáckém zimním stadionu zaplatilo.
Zdroj: Věra Stejskalová
Vložil: ČTK, 26.09.17 18:05
Návštěvnost: 687 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.