Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Uherský Brod chystá opravu a zateplení střechy místního Domu kulturyUherský Brod - Uherskobrodská radnice chystá opravu a zateplení střechy místního Domu kultury. Stav střechy není dobrý, při současných deštích do objektu na několika místech zatéká, řekl dnes novinářům starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL).


Investice bude zřejmě rozdělena do několika etap. Části střechy, které jsou v nejhorším stavu, by se měly opravit v příštím roce. "Je výhodou, že střecha je členěna na 11 samostatných částí, které můžeme opravovat postupně. Takže začneme na těch havarijních a budeme postupně pokračovat dál, aby byla celá střecha co nejdříve hotová," uvedl starosta. Investice si vyžádá přes pět milionů korun, město bude zjišťovat, zda je možné využít nějakých dotačních titulů.

Střecha se naposledy podle Kunčara opravovala zhruba před 15 lety. Nyní se počítá s tím, že se na ní nechá stávající vrstva asfaltu, udělá se parozábrana, doplní se tepelná hydroizolace a položí fólie. Radnice zvažovala i variantu takzvané zelené střechy, při které se střecha zatravní. Tato možnost je však podle starosty nemožná zejména kvůli statice, je také nákladnější.

Město chce v kulturním domě také vyřešit bezbariérový přístup do všech prostor, nyní je tak zpřístupněn jen hlavní sál, a to plošinou u zadního vstupu. Přibýt by měl bezbariérový přístup u hlavního vstupu, do restaurace, předsálí a šaten. Úpravy by si podle odhadů vyžádaly asi šest milionů korun, realizace se však očekává nejdříve za dva roky.
Autor: ČTK, 26.09.17 12:50
Návštěvnost: 475 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.