Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Prázdnou školu v Chodově chce město zrekonstrovat pro ZUŠ

Chodov - Prázdnou školní budovu v ulici Dukelských hrdinů chce město Chodov využít pro potřeby základní umělecké školy. Z objektu se letos v září přestěhovali školáci do nové budovy a zůstal bez využití. Stěhování základní umělecké školy by měla předcházet jeho rozsáhlá rekonstrukce, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

Město se k této variantě přiklonilo poté, co ostatní možnosti vyhodnotilo jako nevhodné. Ve hře byla demolice nevyužitého objektu, což by podle prvních odhadů bylo poměrně finančně náročné. "Pozemek je v zátopové oblasti, nic jiného by se tam už nedalo postavit. Zbouráním by navíc došlo k odhalení přilehlé panelové zástavby a navíc by zcela zmizela jedna z posledních historických budov," uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger (HNHRM).

V úvahu připadal také prodej. Nepodařilo se ale najít spolehlivého partnera a město by pak zcela ztratilo kontrolu nad celým objektem. Jako ideální možnost se tak ukázalo využití pro uměleckou školu, jejíž nynějšíí budova stojí na pozemku, se kterým se v budoucnu počítá pro novou výstavbu.

Stěhování by předcházela rozsáhlá rekonstrukce. Její součástí by byla výměna oken, zateplení, oprava vnitřních rozvodů sítí, úpravy vnitřních dispozicí pomocí příček či vybudování malého koncertního sálu. První odhady počítají s náklady 32 milionů korun, včetně projektové dokumentace. "Soutěž na dodavatel by mohla být v letech 2019/2020. Teprve poté by se nastavil konkrétní harmonogram prací," doplnil Martin Polák. Pro uměleckou školu chce město upravit pouze jednu část budovy, pro zbývající prostory bude využití teprve hledat.

Chodovská základní umělecká škola nabízí zájemcům čtyři umělecké obory, nyní se vyučují na třech různých místech. Sestěhování pod jednu střechu by podle ředitelky školy Jitky Kaprové bylo nespornou výhodou. Už nyní našel v bývalé škole zázemí bigband Červení Panteři.
Zdroj: Štěpánka Kučerová
Vložil: ČTK, 25.09.17 13:10
Návštěvnost: 578 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.