Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Objekt Nářaďovny může být první částí revitalizace ZbrojovkyBrno - Objekt takzvané Nářaďovny by mohl být první částí revitalizace bývalého areálu brněnské Zbrojovky v Židenicích. V budoucnu má budova sloužit administrativním účelům. Kvůli tomu se nyní počítá s prodloužením ulice Markéty Kuncové po trase bývalé vlečky, která do areálu vedla ze židenického nádraží. Součástí první etapy je také úprava okolí Nářaďovny v náměstí a odpočinkovou zónu, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.

Vlastníkem areálu bývalé továrny je CPI Property Group, která chce proměnit areál během zhruba dalších deseti let po několika etapách. Část budov zbourá a část zrekonstruuje pro nové využití.

Nářaďovna je devítipodlažní objekt sousedící s železnicí a do budoucna má poskytnout kancelářské prostory. Proto má být přímo v domě 110 parkovacích míst a 340 v jeho okolí. V současnosti je do areálu jediný příjezd od hlavní brány v Lazaretní ulici, proto se počítá s prodloužením ulice Markéty Kuncové, která navazuje na velký městský okruh. Práce, které se týkají plochy necelých dvou hektarů, by měly být hotové do konce příštího roku.

Celkem má areál rozlohu 22 hektarů, dlouhá léta chátral a je jedním z největších brněnských brownfieldů, jen v některých budovách měli svoje provozovny různí živnostníci či menší firmy. V příštích dvou letech se má také postupně odstraňovat ekologická zátěž. Zachovaná zůstane zhruba třetina budov, vedle Nářaďovny také komín s výtopnou či administrativní budova s věží u vstupu v Lazaretní ulici.

Postupně má vzniknout 800 bytů. Střední a východní část areálu má sloužit administrativě a drobné výrobě.
Autor: ČTK, 24.09.17 20:50
Návštěvnost: 752 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.