Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na brněnské Riviéře začala rekonstrukce bazénů

Brno - Brněnské koupaliště Riviéra již obsadili dělníci se sbíječkami a bagry a zahájili tři čtvrtě roku trvající rekonstrukci za 214 milionů korun. Do konce května by měly být v bazénech, které mají na délku celkem téměř půl kilometru, nerezové vany. Přibudou také nové atrakce, vedle drobných vodních a podvodních prvků bude v areálu tobogán a skluzavka, řekl dnes na tiskové konferenci ředitel městské společnosti Starez Martin Mikš. Rekonstrukce je nutná kvůli havarijnímu stavu bazénů, ze kterých unikalo denně až 200 metrů krychlových vody.

Životnost nových bazénů je několik desítek let a jejich výhodou je to, že není nutná téměř žádná údržba. Díky tomu klesnou provozní náklady, zvýší je však zase náklady na elektřinu na provoz atrakcí. Rekonstrukce čeká také rozvody vody a filtry.

Dvě větší atrakce jsou maximum, které bylo možné na Riviéru umístit, protože architekti byli proti větším zásahům do podoby unikátního přírodního areálu mezi tokem Svratky a jejím slepým ramenem. Koupaliště patří k největším přírodním rekreačním městským areálům v Česku. Součástí jsou tři bazény, na krajích plavecký a dětský, uprostřed velký bazén s hloubkou zhruba metr až metr a půl. Voda se čerpá ze slepého ramene Svratky a v suchém období i z veřejného vodovodu.

"Do budoucna bychom chtěli postupně také opravovat chodníky. Uvažujeme také o zavlažování trávníků, protože když je sucho, stává se, že tráva je tak sežehnutá, že lidé leží v podstatě na hlíně," řekl Mikš.

Ve zkušebním provozu by se mělo koupaliště otevřít příští rok v červnu a pokud bude vše v pořádku, na konci školního roku zahájí běžnou letní sezonu.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 23.09.17 09:45
Návštěvnost: 662 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.