Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh podzim 2017 : Thomas Burlon + Henrique Marques & Rui Dinis
Architektura z jiné perspektivy
Jedno z nejrespektovanějších německých studií současnosti a progresivní portugalská architektura. KRUH přiváží v říjnu do Prahy zajímavé osobnosti evropské architektonické scény. Na první podzimní přednášce, která se uskuteční 5. října v pražském kině Světozor jako poslední událost Dne architektury, představí ateliér Brandlhuber+ architekt Thomas Burlon. Portugalskou architekturu zastoupí Spaceworkers®. Ti do Prahy přijíždí z Mnichova, kde si v předvečer přednášky převezmou ocenění za svoji práci.

Nekopírují vzory, nachází jedinečný pohled, inovují... V Praze se 5. října o své zkušenosti a jiný úhel pohledu na architekturu podělí architekti z Německa a Portugalska.  Na přednášce se představí Thomas Burlon z německého studia Brandlhuber+ Emde, Burlon, které patří mezi nejprogresivnější ateliéry současnosti.  Jeho zakladatel Arno Brandlhuber bude od letošního akademického roku vyučovat na ETH v Curychu – nejprestižnější škole pro budoucí architekty. Pozornost přitahují svým neortodoxním přístupem k architektuře. Věnují se především renovacím starých budov, které radikálně přestavují. „Jedním z takových nejznámějších objektů je Antivilla nedaleko Berlína, jež na první pohled zaujme betonovou fasádou a konceptem vybouraných otvorů místo klasických oken. Dispozici stavby je možné dle potřeby měnit od 60 do 230 m2 obyvatelné plochy. Budova si díky svému nekonvenčnímu vzhledu zahrála v několika reklamách i filmech,“ představuje tvorbu studia Marcela Steinbachová, architekta roku 2016 a zakladatelka KRUHu.

Tématem Burlonovy přednášky bude Proměna památkové péče. Studio Brandlhuber+ je známé právě svým netradičním přístupem k rekonstrukcím a revitalizacím starých prostor. Ve svém portfoliu mají hned několik nevšedních přestaveb památkově chráněných budov. Jednou z nich je například brutalistický kostel v Berlíně, jenž byl přestaven na galerii a komunitní centrum.

Druhými přednášejícími jsou Henrique Marques & Rui Dinis z portugalského studia Spaceworkers®. Portugalská architektura v současné době patří mezi jedny z nejvíce oceňovaných. Spaceworkers® získali několik významných ocenění, například v roce 2017 dostali cenu Stavba roku 2017 respektovaného webového portálu Archdaily. Do Prahy přijedou z Mnichova, kde si den před přednáškou převezmou další ocenění za svoji tvorbu. Na přednášce budou hovořit o své dosavadní práci a o důležitosti propojení architektury a krajiny, v níž se nachází.

Po přednášce se bude promítat film Axolotl Overkill, jenž se z velké části natáčel v Antiville od studia Barndlhuber+.

Říjnová přednáška je součástí cyklu Jiná perspektiva. „Přednášky představují několik inovativních architektů, osobitých, tvůrčích a jedinečných, kteří přináší jiný pohled na architekturu, a to bez ohledu na zemi původu. Cyklus se zabývá různými tématy architektury: plánování měst, sociální výstavbou, reflexí architektury, rekonstrukcemi, urbanismem i experimentální architekturou,“ prozrazuje Marcela Steinbachová. Právě nacházení jedinečného pohledu, který nekopíruje vzory, je kurátorským posláním tohoto spolku.

Vstup na přednášku je 100 Kč a 80 Kč pro seniory. Vstupenky je možné koupit v předprodeji kina Světozor. Přednáška je v angličtině bez tlumočení. Více informací najdete na www.kruh.info.

Přednáška zakončí týden nabitý architekturou. O víkendu 30. 9. a 1. 10. probíhá Den architektury. Festival nabídne komentované procházky po zajímavých místech celé České republiky zdarma, tentokrát na téma VODA, LIDÉ, MĚSTA. Souběžně s festivalem se koná od 30. 9. do 4. 10. Film a architektura – filmový festival o architektuře a urbanismu. Poznat architekturu z filmového plátna mohou diváci v Praze, Brně a vybraných regionech.

V rámci podzimního cyklu se uskuteční ještě tyto přednášky, obě jsou veřejnosti přístupné zdarma:

2/11, 19:30 CAMP IPR Menos é Mais / Cristina Guedes (PT) & Aristide Antonas a Eleni Axioti (GRC)
7/12, 19:30 CAMP IPR Sporaarchitects / Adam Hatvani a Tibor Dékány & ANALOG / Piotr Śmierzevski

Pořádá: Kruh z. s.
Pod záštitou: České komory architektů
Projekt podporují: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Státní fond kultury, Nadace české architektury, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Praha 1, Portugalské centrum v Praze
Hlavní partner: FORBO FLOORING
Partneři: SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., mmcité1 a. s., PREFA Aluminiumprodukte s. r. o., Pražské vodovody a kanalizace a. s., KOMA MODULAR s. r. o., SOMFY spol. s r.o.
Mediální partneři: Aktualne.cz, ArtMap, Architect+, archiweb.cz, časopis Stavba, EARCH., ERA21, informuji.cz, INTRO, Material Times, Radio 1, Radio Wave, Regina DAB Praha

Více informací >
Zdroj: o.s. Kruh
Vložil: Tisková zpráva, 04.10.17 22:30
Návštěvnost: 631 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.