Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavbaři rozebírají dům, na jehož místo se rozšíří Nejvyšší soud

autor návrhu: Arch.Design s.r.o.
Brno - V místech, kde bude přístavba Nejvyššího soudu, začala stavební firma postupně rozebírat prázdný bytový dům. S využitím parcely pro potřeby justice se počítá řadu let, dlouho se čekalo na peníze. Předpokládané náklady činí 114 milionů korun. Dlouhodobě NS usiluje o přestěhování do jiného, reprezentativnějšího objektu. O budování nového sídla na zelené louce soud ale momentálně neusiluje, řekl dnes novinářům předseda soudu Pavel Šámal.


V přístavbě na místě demolovaného domu vznikne 100 kancelářských míst, multifunkční jednací síň, zázemí pro archiv, knihovna a podzemní parkování. Hotovo bude na podzim příštího roku.

Bytový dům v Bayerově ulici koupil NS v roce 2002 za 17 milionů korun. Odborná studie ukázala, že rekonstrukce není ekonomicky výhodná, lepší je dům zbourat a na jeho místě postavit nový objekt.

Současná hlavní budova NS vznikla v letech 1931 až 1932 pro Všeobecný penzijní ústav. Když se NS vracel v roce 1993 do Brna, přicházelo do budovy 25 soudců a dalších 53 zaměstnanců. Dnes působí u NS 68 soudců, 12 soudců stážistů a bezmála 270 asistentů a dalších zaměstnanců.

"Máme třeba i 12 lidí v jedné kanceláři, což je naprosto neúnosný stav,"
řekl Šámal. Soud má také pět detašovaných pracovišť, což komplikuje práci, třeba kvůli nutnosti přesunovat spisy.

Přístavbu zajišťuje ministerstvo spravedlnosti. "Je to pro nás zkouška a příprava na stavbu justičního areálu v Ústí nad Labem," řekl náměstek Miroslav Zábranský.

V Brně se dlouhodobě mluví také o zcela novém sídle pro NS, hovořilo se o různých lokalitách a budovách. "Já nemám zájem, aby se NS přesunoval do nějaké moderní budovy, která by byla třeba spojena ještě s nějakými dalšími justičními složkami. Zaslouží si vlastní budovu reprezentativní povahy," řekl Šámal. Pokračují proto jednání o přesunu do některého staršího objektu v centru. Taková strategická jednání ale mohou trvat velmi dlouho, dodal Šámal.
Zdroj: Jan Tomandl
Vložil: ČTK, 20.09.17 19:55
Návštěvnost: 866 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.