Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bělá podmiňuje výstavbu golfového areálu kladným stanoviskem CHKO

Bělá pod Bezdězem, foto: www.jizerky.cz

Bělá pod Bezdězem - Bělá pod Bezdězem na Mladoboleslavsku nezačne jednat o možném prodeji či pronájmu pozemků pro plánovaný golfový areál s rodinnými a bytovými domy, dokud investor nezíská kladné stanovisko od správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Kokořínsko - Máchův kraj či jiných institucí životního prostředí. Do té doby nebude možné ani případné uzavření smlouvy o spolupráci, řekla dnes ČTK starostka Jitka Tošovská (Občané za rozvoj a budoucnost města).

Záměr kritizují ochránci přírody, kteří poukazují na to, že většina území, kde by měla nová výstavba vzniknout, je součástí CHKO. Investor namítá, že vznik golfových hřišť v chráněných lokalitách není ničím výjimečným. Areál má podle dnešní Mladé fronty Dnes vzniknout na pozemcích poblíž sportovně-rekreačního areálu Středočeského kraje Vrchbělá. Investor chce kromě golfového hřiště vybudovat další dráhy na inline bruslení, tenisové kurty, koňskou farmu, rybníky pro rybolov či plavecký areál s jezerem. V obytné části se počítá se dvěma stovkami parcel o velikosti od 800 do 1900 metrů čtverečních pro rodinné domy, bytové domy se šesti až osmi byty, dále domovem pro seniory, penzionem či mateřskou školou.

Tošovská ČTK řekla, že investor projekt představil v březnu zastupitelům a v květnu veřejnosti. Obec nyní zjišťuje názor lidí v anketě, její výsledky by měly být známy po 15. říjnu.

"Základní překážka celého záměru vězí především v tom, že naprostá většina zájmového území je už nyní územně chráněna jako součást Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj. Navíc před vyhlášením CHKO v těchto místech město Bělá pod Bezdězem žádnou zástavbu neplánovalo a lokalita je ke všemu chráněna také mezinárodně,"
sdělila dnes ČTK předsedkyně Českého svazu ochránců přírody Klenice Milada Vrbová. Zástupce investora kritiku odmítá a poukazuje na to, že golfové hřiště má vzniknout například i v Krkonošském národním parku.

Podle ekologů by zastupitelé Bělé měli o projektu jednat na dnešním zasedání. Tošovská to ale popřela. "Máme určený postup podle zákona o obcích a dnes nebudeme v žádném případě nic projednávat. Jenom nás chce asi paní Vrbová seznámit se záporným stanoviskem svého sdružení," dodala.
Zdroj: Jan Kholl
Vložil: ČTK, 20.09.17 19:45
Návštěvnost: 570 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.