Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 8 chce opravit zdi a kapli hřbitova bláznů v Bohnicích

Praha - Radnice Prahy 8 chce získat do své správy hřbitov v Bohnicích přezdívaný hřbitov bláznů. Pokud jej získá, chce opravit například obvodové zdi nebo kapli. ČTK to sdělila mluvčí radnice Marcela Voženílková. Hřbitov původně patřil bohnické psychiatrické léčebně a byli zde pohřbíváni zesnulí choromyslní, nyní patří státu.

Hřbitov nyní spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. "V tuto chvíli již byla městská část vyzvána k vlastnímu přímému jednání o převodu do správy Prahy 8," uvedla mluvčí.

Prostor bude nadále sloužit jako hřbitov, ale už se zde nebudou konat nové pohřby. Jedním z důvodů je, že nejsou známá konkrétní místa, kde jsou nebožtíci pohřbeni.

Poté, co bude opravena obvodová zeď a kaple, zamýšlí radnice na hřbitově komentované prohlídky pro veřejnost. "Hřbitov bláznů je i významnou plochou zeleně, která však není na řadě míst v optimálním stavu. Chceme proto stabilizovat zdejší vzrostlé stromy a provést dílčí dosadby zeleně, které dotvoří jedinečný charakter tohoto místa," uvedl předseda komise pro životní prostředí Vít Céza.
Autor: ČTK, 20.09.17 09:55
Návštěvnost: 559 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.