Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Podzimní cesty za architekturou do Slovinska s ČVUT a VUT

Se začátkem akademického roku české univerzity připravily řadu studijních zahraničních cest. Dvě školy nezávisle na sobě a v téměř identickém termínu se rozhodly podniknout výpravu za moderní slovinskou architekturou.
Katedra architektury FS ČVUT v Praze se vypraví v termínu 26. 9. – 1. 10. 2017, kdy by měla rovnou měrou probádat slovinská a rakouská města Křemže, Štýrský Hradec, Maribor, Celje, Velenje, Lublaň, Bled, Kranjska Gora, Salcburk a Linec.
Katedra dějin architektury FA VUT se za Jihoslovany vpraví v prvním říjnovém týdnu  5. - 8. 10. 2017 a půjde důkladně po stavbách Plečnika, jeho žáků a souputníků až do současnosti.
Slovinci měli v minulém století obdobný osud jako my. Obě země byly součástí Rakousko-Uherského mocnářství i sovětského východního bloku. V porovnání s námi má Slovinsko třetinovou rozlohu a pětinu obyvatel. Slovincům se však po pádu komunistického režimu podařilo pasovat do role černého koně evropské architektury, kam se nyní jezdíme inspirovat.
Autor: Tisková zpráva, 19.09.17 21:35
Návštěvnost: 1157 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.