Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Český rozhlas začal opravovat budovu studia v Brně

foto: www.bam.brno.cz

Brno - Český rozhlas začal opravovat památkově chráněnou budovu z roku 1925 v Beethovenově ulici, v níž sídlí brněnské studio. V první fázi, která má skončit do poloviny příštího roku, opraví za 36 milionů korun suterén, kde je veškeré technické zázemí, a přízemí, v němž jsou největší studia. V Brně tak bude možné dělat pořady i s menším množstvím diváků a nahrávat vystoupení menších souborů zhruba o 15 členech, řekl ČTK vedoucí Provozu rozhlasového studia Martin Kozlovský.


Budovu navrhl významný meziválečný architekt Ernst Wiesner a původně sloužila bance. Rozhlas se v ní usídlil v roce 1949 a bankovní halu, kde seděli úředníci za přepážkou, si přizpůsobil pro největší nahrávací studio. "V přízemí jsou dvě největší studia, která se naposledy rekonstruovala v 70. a 80. letech. Technologie a požadavky na akustiku už nevyhovovaly, proto je očistíme až na skelet a všechno bude nové," řekl Kozlovský.

Předpokládá, že Brno jako největší regionální studio výrazně posílí hudební tvorbu, kterou zásobuje stanice Českého rozhlasu. "Bez problémů mohou nahrávat folklorní soubory s deseti lidmi, vejde se i soubor s 15 lidmi," uvedl Kozlovský.

Zásadní pro budoucí fungování budovy je rekonstrukce suterénu, kde jsou veškeré rozvody většinou původní. "Při průzkumu jsme zjistili, že některé věci je třeba řešit bezodkladně. Je potřeba udělat nové rozvody vody, topení, udělat nové zázemí vzduchotechniky a také rekonstruovat odpady a rozvody elektřiny. Bude to příprava pro budoucí rekonstrukci vyšších pater," řekl Kozlovský. Aktuálně se zpracovává dokumentace pro další rekonstrukci. "Cílem je opravit celou budovu, ale záleží to na rozhodnutí vedení a penězích. S památkáři mluvíme od začátku a je naší snahou vrátit budově původní vzhled a zbavit ji nánosů pozdějších let," řekl Kozlovský.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 18.09.17 18:40
Návštěvnost: 697 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.