Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přeměna prostoru u metra C Ládví začne v březnu 2018Praha - Přeměna prostoru u stanice metra C Ládví začne v březnu příštího roku. Původně měla začít do konce letošního roku. Zpoždění způsobil chybějící souhlas rytířského řádu křížovníků, kterým patří jeden z pozemků. Neúplná je také dokumentace nutná pro dopravní podnik (DPP). ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). Na Ládví má být nově upravené náměstí, prostor pro trhy nebo kašna.


"Problém není v tom, že by křížovníci s přeměnou nesouhlasili, ale v tom, že potřebují souhlas z Říma, tento proces je bohužel zdlouhavý," řekl Petrus. Chybějící souhlas brání radnici získat územní rozhodnutí a stavební povolení.

Další problémy radnice řeší s neúplnou dokumentací pro DPP v souvislosti s metrem. "Je potřeba doplnit ještě některé dokumenty," řekl starosta.

V říjnu letošního chce úřad podle Petruse vypsat tendr, v němž bude hledat stavební firmu, která úpravu prostoru provede. "Byl bych rád, kdyby samotná stavba začala v březnu 2018. Do té doby bych rád, aby se na Ládví vrátily farmářské trhy," řekl Petrus.

U stanice metra vznikne nové velké náměstí, na kterém budou pořádány kulturní akce, pak i malé náměstí nebo místo pro trh. Postavena tu bude kašna, vysázena nová zeleň a vztyčen památník architekta přilehlého sídliště Viktora Tučka. V první fázi přestavby vznikne velké náměstí. Náklady na přestavbu ještě nejsou dány, předběžně ale radnice počítá s asi 40 miliony korun bez DPH.
Autor: ČTK, 18.09.17 18:40
Návštěvnost: 716 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.