Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Cheb z bývalých kolejí udělá malometrážní byty

Cheb - Město Cheb přestaví bývalé vysokoškolské koleje na malometrážní byty. Přestavba takzvaného modrého věžáku, který město koupilo od Západočeské univerzity Plzeň, má stát asi deset milionů korun, řekl ČTK starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

Podniky v průmyslové zóně podle něj měly zájem o to, aby se modrý věžák změnil na ubytovnu. "Což jsme rezolutně odmítli," uvedl. "Tak jsme se rozhodli jít cestou přebudování stavby na klasický bytový dům s 56 byty a nebytovým prostorem. Byla zadána projektová dokumentace, která by měla být hotova do konce roku. Na začátku roku 2018 by se mohlo začít s přestavbou," dodal Jalovec.

V domě by vznikly hlavně velmi poptávané jedno a dvoupokojové byty s kuchyňským koutem vhodné jak pro mladé rodiny, tak i pro seniory. Výše nájemného by se určovala stejně jako v ostatních městských bytech, a podle Jalovce by se tak investice do přestavby měla brzy vrátit.

Město dům koupilo za 25,8 milionu korun, když univerzita kvůli stále nižšímu zájmu koleje utlumovala a dům nabídla ke koupi. Původně jej měl využít Karlovarský kraj jako dočasné ubytování pro klienty z Domova pro seniory Skalka, který se rekonstruuje. Jenže nakonec se zjistilo, že by dům nevyhovoval požárním předpisům.
Autor: ČTK, 17.09.17 21:10
Návštěvnost: 572 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.