Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Na Baťově kanále opravují opevnění, lodě neplují na třech úsecíchVnorovy - Povodí Moravy pokračuje v rekonstrukci osm desítek let starého opevnění břehů Baťova kanálu, lodě nyní neplují ve třech úsecích. Opravy vyjdou zhruba na 41 milionů korun. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí státního podniku Petr Chmelař.


Plavba v úseku mezi Vnorovy a Strážnicí, stejně jako v kratším úseku mezi Vnorovy směrem k Veselí nad Moravou, skončila 4. září, poté začaly stavební práce. Povodí nejdříve muselo oddělit tento úsek od dalších částí vodní cesty, aby na nich zůstala zachována plavební hladina.

"Po realizaci příčných hrázek a zatěsnění stavidel a dalších vodohospodářských objektů začalo pozvolné snižování hladiny v souladu s doporučením biologického hodnocení," uvedl ředitel závodu Střední Morava státního podniku Pavel Cenek.

Nutné bylo zajistit odchyt a převoz mlžů a ryb. V následujících dnech začnou dělníci odstraňovat nánosy a navážet materiál na samotnou opravu. Rekonstrukce obou úseků by měla být hotová v polovině dubna 2018.

Od 12. září je pro plavbu uzavřený i úsek Huštěnovice - Babice, i tento čeká oprava bednění. Dokončení rekonstrukce je i v tomto případě v plánu v polovině dubna 2018. Podnik už letos na jaře a loni na podzim opravil některé další kratší úseky.

"Všichni uživatelé vnímají, že opravy původního opevnění jsou opravdu nezbytné. Výsledkem bude bezpečnější a bezstarostnější plavba, což uvítají nejen návštěvníci Baťova kanálu," uvedl ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Plavba v neopravovaných úsecích je zajištěna do 1. října. Jde o části kanálového úseku od plavební komory Veselí nad Moravou po hospodářský most Vnorovy, dále pak říční úsek od plavební komory Veselí nad Moravou - Uherské Hradiště včetně plavebních komor Uherský Ostroh, Nedakonice a Kunovský les. Lodě jsou v provozu také v kanálovém úseku od plavební komory Babice po plavební komoru Spytihněv a dále v říčním úseku od plavební komory Spytihněv po jez Bělov v Otrokovicích.
Autor: ČTK, 17.09.17 13:25
Návštěvnost: 633 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.