Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Zastupitelé Chrudimi budou v pondělí hlasovat o hotelu Bohemia

foto: Chrudimské noviny

Chrudim - Dokončení modernizace hotelu Bohemia v Chrudimi, která začala počátkem roku 2013, by stálo zhruba 35 milionů korun včetně nadzemního parkoviště. Pokud by se mělo postavit i parkoviště pod zemí, cena by se zvýšila o 25 milionů korun. ČTK to dnes řekl Jiří Mařas, jednatel firmy Homa holding, která hotel vlastní, při prohlídce pro zastupitele. Ti budou v pondělí rozhodovat, zda budou trvat na podzemním parkovišti, k němuž se firma před lety zavázala, nebo ustoupí a svolí k levnější variantě pouhého parkování na povrchu.


Mařas tvrdí, že si nákladné parkoviště v podzemí nemůže dovolit. "Z pohledu ekonomiky hotelu je to nenávratná investice," řekl Mařas.

Firmu Homa holding původně vlastnil známý podnikatel Jaroslav Strnad. Na modernizaci hotelu získala evropskou dotaci, v roce 2013 však policie začala věc vyšetřovat a soud letos za poškození finančních zájmů EU a dotační podvod uložil pěti obžalovaným podmíněné tresty a dvěma firmám tresty peněžité. Strnad již předtím společnost, která přišla o dotaci, prodal firmě Bazcom, která Mařasovi patří. Opravy se zastavily ve fázi hrubé stavby s provedenými rozvody.

Zastupitelé nejsou v názoru na ústupek investorovi jednotní. "Rozhodně bych na podzemním parkovišti trval," řekl novinářům zastupitel Jaroslav Moučka (KSČM). Jiní poukazují na to, že hotel je nutné dokončit a otevřít, neboť ve městě chybí velké ubytovací zařízení. Chrudim firmě také dříve přispěla na přeložky inženýrských sítí v místě parkoviště, neboť by mělo zčásti sloužit i veřejnosti. Mařas tvrdí, že poskytnutých 750.000 korun vrátí, jakmile dospěje s městem k dohodě.

Hotel Bohemia postavený začátkem 70. let minulého století by měl mít po přestavbě 152 lůžek oproti původním 132. Součástí je i kongresový a konferenční sál, restaurace a salonky, bowling a wellness.
Zdroj: Pavel Dosoudil
Vložil: ČTK, 15.09.17 08:25
Návštěvnost: 661 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.