Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kraj chystá v Kopřivnici vybudování nového muzea automobilů

Ostrava - Moravskoslezský kraj chce vybudovat v Kopřivnici na Novojičínsku muzeum automobilů, které by navázalo na úspěšnou expozici Technického muzea. Lidé by se v něm mohli seznámit s historií výroby vozů Tatra. Krajští zastupitelé dnes schválili memorandum o vzájemné spolupráci kraje, města Kopřivnice a společnosti Tatra Trucks na tomto projektu, řekl novinářům náměstek hejtmana Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

"Byli bychom rádi, kdyby v bývalé výrobní hale v Kopřivnici vzniklo muzeum, je to takový brownfield, který je v současnosti nevyužívaný. Získali jsme na to prostředky z Evropské unie ve výši 123 milionů korun," uvedl Curylo.

Muzeum by podle něj mělo představit historii výroby vozů Tatra, především nákladních, která jsou umístěna v depozitářích, a lidé tak nemají možnost je vidět. "V opravené budově budou umístěny unikátní muzejní exponáty, které Tatra bezplatně přenechala kraji k užívání na dobu třiceti let," uvedl Curylo. Muzeum by mohlo první návštěvníky uvítat v roce 2020.

Kraj počítá s rekonstrukcí nevyužívané průmyslové haly, jejíž okolí je rovněž ve špatném stavu. "Hledali jsme proto partnery, kteří by s námi do toho šli, a při té rekonstrukci se začaly rekultivovat i další navazující komunikace nebo haly," uvedl Curylo.

Společnost Tatra Trucks by tak podle něj měla upravit prostor pro známý motorový vůz Slovenská strela a s městem chce kraj spolupracovat při budování přístupové komunikace i parkoviště. Muzeum bude pobočkou příspěvkové organizace kraje Muzeum Novojičínska.

Kraj už má připravenu projektovou dokumentaci. V příštím roce chce vybrat dodavatele stavby. Kopřivnické muzeum patří k nejnavštěvovanějším muzeím v kraji, ročně do něj zavítá 90.000 až 100.000 lidí.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 14.09.17 21:05
Návštěvnost: 559 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.