Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Květa Jordánová: Strojírny na Moravě – otázky, přístupy, východiska

I v novém pololetí bude Národní památkový ústav Ostrava pořádat zdarma jednou měsíčně přednášky pro veřejnost. Cyklus věnovaný památkové péči zahájí přednášející Květa Jordánová tématem Strojírny na Moravě – otázky, přístupy, východiska, a to ve středu 20. září 2017 v 17:00 hodin. Přednáška se koná v zasedací místnosti na adrese Odboje 1, Ostrava – Moravská Ostrava.

Strojírny se i v současné době, kdy technické památky chápeme jako nedílnou a plnohodnotnou součást kulturního dědictví, ocitají ve stejné pozici, v jaké se nacházely technické památky obecně na přelomu 80. let 20. století. Jejich existence byla akceptována, zřídka se objevily jako téma na odborných konferencích, ale období výzkumů, které vedly k pochopení a ochraně tohoto fondu, mělo být teprve zahájeno.
Autorka příspěvku přiblíží posluchačům nejvýznamnější moravské strojírny a jejich hlavní výrobní objekty, které představí z hlediska historického, architektonického i stavebně-technického vývoje. Součástí přednášky bude i  nadnesení problematiky péče o tento fond a srovnání možných přístupů se zahraniční situací.

Více informací >
Zdroj: Petra Batková, NPÚ
Vložil: Tisková zpráva, 14.09.17 10:30
Návštěvnost: 533 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.