Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Tuto město - festival veřejného prostoru v Plzni

Od 12. do 16. září 2107 zavítá v rámci festivalu veřejného prostoru TUTO MĚSTO do Plzně šest týmů architektů a krajinářů. S pomocí místních dobrovolníků zrealizují své návrhy úprav několika míst ve veřejném prostoru, které vytvořili během jarního plánovacího workshopu. Prostřednictvím drobných zásahů vylepší Školní a Chodské náměstí, plácek u křižovatky Kollárovy a Kovářské ulice, prostor pod mostem Milenia, zemník u Ježíška a planinu „Na májce" v Bukovci. Doprovodný program nabídne několik přednáškových večerů, ale především závěrečnou sousedskou slavnost na všech zvelebených místech.
Smyslem festivalu, který se uskuteční především díky podpoře z grantového programu Plzeňského Prazdroje PRAZDROJ LIDEM,  je zlepšit plzeňský veřejný prostor a ukázat občanům, že jeho podobu mohou sami ovlivnit. „Tímto tématem se zabýváme dlouhodobě. Od roku 2012 Plzeňané přidávají své nápady na zvelebení svého okolí do Otevřené výzvy Pěstuj prostor, kterou vyhlašujeme. Ty nejlepší jim potom pomáháme uskutečnit," říká Marek Sivák, předseda spolku Pěstuj prostor. „Věříme, že festivalová forma realizace úprav, kterou jsme letos zvolili, přitáhne k veřejnému prostoru ještě více pozornosti. Na pomoc jsme si přizvali i přední české odborníky – krajinářského architekta Vladimíra Sittu, sochaře Kurta Gebauera a architekta Jiřího Zábrana,“ dodává.

Více informací >
Zdroj: Jana Holatová, Pěstuj prostor
Vložil: Tisková zpráva, 12.09.17 08:40
Návštěvnost: 510 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.