Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Spolek prosazuje vestavbu koncertního sálu do Císařských lázníKarlovy Vary - Spolek Koncertní sál pro Karlovy Vary navrhuje vestavbu sálu do budovy Císařských lázní. Podle spolku město sál nutně potřebuje a vestavba do národní kulturní památky by vyšla nejlevněji. Naráží ale na námitky památkářů. Společné jednání o této variantě má být v říjnu, řekl dnes na jednání zastupitelstva města předseda spolku Martin Ondráček.

"První důvod je ten, že národní kulturní památka si zaslouží celospolečenské využití. Tím, že zde umístíme orchestr, na který chodí několik tisíc lidí měsíčně, tak zajistíme návštěvnost. A nejdůležitější důvod je ten, že je to nejlevnější varianta. Nový sál by vyšel na asi jednu miliardu a koupě a přestavba jiné budovy by vyšla na podobnou částku. Vestavba do Císařských lázní je odhadnuta na asi 200 milionů navíc proti stávajícímu projektu,"
uvedl Ondráček.

Snahu spolku, pod kterou se v petici podepsalo přes 3000 lidí, dnes podpořil i primátor Petr Kulhánek (KOA). Peníze jsou podle něj sice limitující, ale ne fatální. Fatálním označil postoj památkářů. Studie sálu v Císařských lázních navrhuje využití části bývalých koupelen. Ty jsou ale podle památkářů ve své komplexnosti jednou z nejcennějších částí budovy. Spolek argumentuje tím, že by se zabralo jen několik koupelen, které jsou dnes stejně zcela zdevastované a bez původního vybavení.

Rekonstrukce Císařských lázní má podle současného projektu stát asi 500 milionů korun a připravuje ji Karlovarský kraj. Financovat se bude z peněz státu, kraje i města. Pokud by se podařilo najít kompromis a variantu vestavby koncertního sálu by potvrdili i památkáři, musel by se stávající projekt opět přepracovat.
Autor: ČTK, 12.09.17 13:40
Návštěvnost: 1075 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Doufám... architekt 12.09.17 20:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.