Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ruská firma chce v Prostějově postavit továrnu na potisk obalů

Prostějov - Nový závod na výrobu a potisk flexibilních obalů chce za 100 milionů eur (2,6 miliardy korun) postavit v průmyslové zóně na kraji Prostějova firma DGPack, která je dceřinou společností ruského podniku Danaflex. Továrna má být postavena do konce roku 2020 a zaměstnat pak má 245 lidí. ČTK dnes informaci získala z databáze posuzování vlivu projektů na životní prostředí EIA.

"Nový výrobní závod investora má umožnit jeho expanzi na nové trhy v Evropské unii,"
stojí v oznámení investičního projektu. Společnost Danaflex se pro Prostějov rozhodla i kvůli tomu, že v tamní průmyslové zóně už funguje výrobní areál firmy Windmöller&Hölscher Czech, která se specializuje na montáž strojů a zřízení pro výrobu flexibilních obalů.

Nový výrobní závod DGPack má v průmyslové zóně zabrat plochu 12.400 metrů čtverečních. Investor plánuje, že v nové továrně bude trojsměnný provoz. Součástí investice bude kromě výrobní haly administrativní část.

Za poslední volné pozemky v průmyslové zóně firma Danaflex městu zaplatila 30 milionů korun. V prostějovské průmyslové zóně ve východní části Prostějova, ve které má být postavena továrna DGPack, se už usídlily například společnosti Micos, Buderus, Doco či Hopi.

Prostějovsko vykazuje dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v Olomouckém kraji. V srpnu tam podíl nezaměstnaných činil 2,9 procenta, zatímco v celém kraji byl 4,3 procenta.
Autor: ČTK, 08.09.17 19:05
Návštěvnost: 836 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.