Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve čtvrtek začne montáž nových vazníků na hale v České Třebové

Česká Třebová - Ve čtvrtek začne montáž vazníků pro novou střechu na sportovní hale v České Třebové. Původní střecha nové haly se zřítila v lednu při florbalovém zápase. Hala má sloužit Vyšší odborné škole a Střední škole technické. Policie v červenci kvůli pádu střechy obvinila projektanta střešní konstrukce a nezávislého statika z obecného ohrožení z nedbalosti.

"Dodavatelská firma již vazníky navezla a dnes se dělá příprava konstrukce pro jejich položení, upevňují se na ni takzvané průvlaky. Pokládka pomocí dvou jeřábů začne ve čtvrtek a má trvat týden nebo 14 dní," řekl ČTK ředitel školy Jan Kovář.

Střecha se zřítila 14. ledna několik dní po kolaudaci, v hale tehdy bylo 80 lidí, všichni stihli utéct. Konstrukci z dřevěných vazníků s příhradovou konstrukcí stavěla firma Cecolegno jako subdodávku pro generálního dodavatele, společnost Profistav Litomyšl.

Pro chystané nové zastřešení byly zvoleny lepené vazníky, které budou od sebe šest metrů místo dosavadních tří metrů. Zároveň budou mít jiný profil, takže se užitná výška haly zvýší o 1,5 metru. Podle generálního ředitele firmy Profistav Tomáše Zavřela bude vazníků 14.

Pardubický kraj objekt postavil za 58 milionů korun. Pádem konstrukce byla poničena palubovka, světla, elektroinstalace a vnitřní vybavení, například ozvučení, vzduchotechnika či speciální gumový povrch, který byl na podlaze při turnaji florbalistů. Poničenou stavební část kraj reklamoval u dodavatele stavby, vybavení by mělo být nahrazeno z pojištění. Opravy skončí do konce roku.

Společnost Cecolegno, která se na dřevěné konstrukce specializuje, na sebe podala 18. května insolvenční návrh spojený s návrhem na prohlášení konkurzu. Městský soud v Praze návrh odmítl, k dalšímu nepřihlédl pro nesplnění zákonných podmínek. V současnosti je podán třetí insolvenční návrh, soud o něm dosud nerozhodl.
Autor: ČTK, 07.09.17 08:55
Návštěvnost: 699 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.