Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zářijové ohlednutí za EnviroCity 2017

Druhý zářijový víkend (9.–10. 9. 2017) vás srdečně zveme k návštěvě jedinečné pražské lokality u Nuselských schodů, kde proběhne v rámci festivalu EnviroCity poslední část programu věnovaného architektuře, krajině ve městě a udržitelnosti.
Multižánrový festival si klade za cíl podpořit unikátní biotop, který se nachází právě v okolí staré roubenky na Zvonařce, například výstavbou experimentálního hmyzího hotelu umístěného na jednom z přilehlých stromů.
V neděli zavítá na festival významný norský designer a profesor z Oslo School of Architecture and Design Birger Sevaldson. Jeho prezentace na téma Design pro demokracii a udržitelnost s navazující diskuzí se bude zabývat vztahem ekologie, demokracie a ekonomie v systemickém kontextu. O zakončení festivalu (st 13. 9.) se po vyhodnocující přednášce v odlehčeném duchu postará performer Jan Bárta a také umělci z uskupení Lunchmeat, kteří připraví speciální audio-vizuální projekci.
Vstup na všechny akce je zdarma. Na přednášku Birgera Sevaldsona doporučujeme předchozí rezervaci na emailu marie.davidova@tul.cz.

Program zářijových dozvuků EnviroCity (změny vyhrazeny):

3.–13. září 2017

Místa konání: Nuselské schody, přilehlý Excelsior Pub (Fričova 8, Praha 2)

ne 3. 9.
11.00–15.00 Linda Blaasvær (NO): Kdo jsme – Kdo jsme (workshop) – Excelsior Pub
Giga–mapování pro sdílené hodnoty komunit II / Who are we – Who we are II; Giga mapping for a shared understanding on community values / (zajištěn překlad do češtiny a občerstvení)

so 9. 9.
18.30 Marie Davidová a Dana Raková: Biodiverzita a adaptace na změnu klimatu skrze tradiční architekturu (přednáška) – Excelsior Pub

19.30 Martin Čerňanský: Krajina a ekosystém z pohledu vývoje dějin a tradiční architektury (přednáška) – Excelsior Pub

21.30 Jana Vrána: Biological Co-Dance (taneční site-specific performance) – Nuselské schody

ne 10. 9.
16.30 Kateřina Horák Goryczka a Jan Horák: Bambel Run (virtuální hra) – Nuselské schody

18.00 Birger Sevaldson (NO): Design pro demokracii a udržitelnost; Rozpory a soulady
Prezentace s navazující diskuzí o vztahu ekologie, demokracie a ekonomie v systemickém kontextu / Designing for Environment Business and Democracy: Contradictions and Synergies (prezentace je v angličtině a bude zajištěn překlad do češtiny a občerstvení) – Excelsior Pub

st 13. 9.
18.30 Marie Davidová, Kateřina Zímová, Šimon Prokop, Michaela Pánková: Vyhodnocení COLridor projektu a EnviroCity festivalu – Nuselské schody

19.30 Jan Bárta: Standing Up Volume II: Stmelování sociálních skupin jako součást ekosystému (performance) – Nuselské schody

21.00 LUNCHMEAT Closing (audio-vizuální performance) – Nuselské schody

Více informací >
Zdroj: Marie Davidová, FUA TUL
Vložil: Tisková zpráva, 05.09.17 21:00
Návštěvnost: 483 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.