Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zimní stadion ve Vyškově je zvnějšku i zvnitřku vizuálně hotovýVyškov - Vyškovský zimní stadion je zvnějšku i zvnitřku vizuálně hotový, stavebníci pokračují se zázemím a technologiemi. V tiskové zprávě to v tomto týdnu uvedl mluvčí města Michal Kočí. Město za stadion zaplatí téměř 138 milionů korun, bruslit by se tam mohlo začít zhruba od listopadu. Otevřen bude sportovcům i veřejnosti.


V průběhu léta dělníci usadili mimo jiné ocelové střešní oblouky, zateplili střechu podvěšováním tepelných izolací, namontovali vyhřívání podloží ledové plochy a zabývali vodou i topením. Na začátku posledního prázdninového měsíce odstartovala montáž vnitřního zateplení haly, hotova by měla být v těchto dnech.

V září stavebníky čeká montáž technologie chlazení ledové plochy, o týden později její betonáž. "První vrstvou bylo vyhřívání podloží, pak následují izolace a právě betonáž chladicího registru ledové plochy. V září nás potom čeká mimo jiné osvětlení, vzduchotechnika a montáž mantinelů na zabetonované kotvy v ledové ploše," uvedl za společnost Zimní stadion Vyškov Tomáš Halas. Firma zimní sportovní stánek staví a bude jej i 15 let provozovat.

Vše zatím pokračuje podle plánu, začít bruslit by se mělo někdy na podzim. "Zimní stadion do okresního města rozhodně patří, jsme rádi, že od podzimu znovu poslouží hokejistům, krasobruslařskému oddílu i široké veřejnosti," uvedl vyškovský starosta Karel Goldemund (ČSSD).

Původní stadion byl ze 70. let, stavěli ho lidé v takzvané akci Z. O jeho zbourání a stavbě nového rozhodli zastupitelé již v roce 2015, rekonstrukci zavrhli. Hlavními důvody bylo to, že ke stadionu neexistovala stavební dokumentace a statika už neodpovídala aktuálním normám.

Město za stadion zaplatí téměř 138 milionů. Zhruba 127 milionů tvoří samotná výstavba, zbytek jsou například úroky, troje bankovní záruky, pojištění a další. Vyškov částku splatí v šesti etapách, první platba je stanovena na konec roku 2018.
Autor: ČTK, 03.09.17 19:50
Návštěvnost: 1144 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.