Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno nechá za 15 milionů opravit budovu Městského divadla

foto: www.gotobrno.cz

Brno - Brno nechá v příštích dvou letech za 15 milionů korun zrekonstruovat budovu Městského divadla Brno v Lidické ulici. Objekt sousedí s další budovou divadla, kde je nový vchod. Radní schválili investiční záměr, díky němuž bude celé divadlo v moderním hávu, sdělil ČTK mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Oprava čeká fasádu, střecha i okna. Poslední velkou divadelní stavbou v Lidické byla v roce 2004 nová hudební scéna.


Oprava se dotkne památkově chráněné budovy na adrese Lidická 14, proto je nutné veškeré práce koordinovat s památkáři. "Měnit se budou kastlová okna za stejná nová směrem do ulice, stejně tak se budou měnit jednoduchá okna do dvora. Proměnou projde fasáda směrem do ulice včetně kamenných soklů s důrazem na zachování všech původních prvků i fasáda směrem do dvora. Je potřeba udělat novou střechu včetně nového dřevěného krovu. Plechovou krytinu nahradí keramické střešní tašky," popsal Poňuchálek. Potřeba je také sanovat základové konstrukce a na půdě rozvést novou elektroinstalaci.

Divadlu patří tři sousedící budovy v Lidické ulici, opravovat se bude prostřední z nich, která je více než 100 let stará a její průčelí je typické klasicizujícími prvky.

Městské divadlo Brno vzniklo pod současným názvem v roce 1993 a navazovalo na starší historii. Již o rok dříve se stal ředitelem Stanislav Moša, který určil nový umělecký kurz a již řadu let je divadlo divácky velmi úspěšnou scénou.
Autor: ČTK, 31.08.17 12:05
Návštěvnost: 783 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.